Pátek 1 březen, 2024
Jak bydlet jako pravá Francouzka? 5 tipů, jak si zařídit interiér
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Jak bydlet jako pravá Francouzka? 5 tipů, jak si zařídit interiér

Skandinávský interiér není jediným designem, které po mnoho let inspiruje. Francouzský styl je ztělesněním elegance, která zároveň působí nenuceně a pečlivě, zdrženlivě, ale přitom velice osobitě. Interiéry á la Francie jsou často plné různých stylů, ale s naší pomocí si jeden po vzoru Francouzů můžete vykouzlit i vy!

Nebojte se kombinace starého a nového

Interiéry ve francouzském stylu jsou často velmi osobité a eklektické a zahrnují nábytek a dekorace z nejrůznějších období a designových stylů. Pro docílení toho pravého francouzského stylu nemusíte chodit daleko. Stačí zajít na blešák anebo do obchodu se starožitnostmi, případně se podívat na internetové bazary. Ty ale mají tu nevýhodu, že si nábytek nemůžete osahat a prozkoumat.

Nezapomínejte na architektonické detaily

Možná nežijete v bytě nebo domě s vysokými stropy a obrovskými okny, to ale neznamená, že nemůžete podtrhnout důležité architektonické detaily. Pokud máte krb, jeho římsu ozdobte dekorativními vázami či uměleckými díly nebo se vzdejte koberce, abyste dodali větší důraz vaší dřevěné podlaze.

Nezapomínejte na barvy

Část šarmu francouzských interiéru tkví také v té správné barevné kombinaci. Obvykle zde převládají ostře bílé stěny a neutrální nábytek, na který můžete umístit barevné dekorativní polštářky. Dobrou volbou je také akcentní křeslo, které místnosti dodá ten správný nádech odrazu vaší osobnosti.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Zapomeňte ale na neonové barvy! Francie miluje tlumené pastelové tóny jako je šalvějově zelená, ocelově modrá nebo pudrově růžová, které dodají neutrální paletě hloubku, a zároveň zachovají sofistikovaný tlumený efekt.

Dodejte místnosti nádech glamour

Každý pokoj ve francouzském stylu potřebuje svůj prvek glamouru. Váš prostor můžete okamžitě pozvednout zavěšením jemného křišťálového lustru nebo montáží pozlaceného starožitného zrcadla. Zvolte si ale jen jeden nebo dva třpytivé doplňky, které vnesou do interiéru atmosféru luxusu, aniž by váš interiér působil přeplácaně a nevkusně.

Květiny, květiny a ještě jednou květiny

Žádný francouzský interiér se neobejde bez květin. Ať už jde o pokojové rostliny, nebo čerstvě natrhané pugety květin, hlavně ať je v místnosti kousek zeleně! A pokud nevíte, jaké květiny se do vašeho interiéru hodí nejvíce, pak růže, vlčí máky, kosatce a tulipány jsou sázkou na jistotu.

Nyní, když víte, jak si zařídit bydlení ve francouzském stylu, vzhůru do práce! Anebo upřednostňujete spíše minimalismus nebo jiné interiérové styly?

Napsat komentář