Neděle 14.07.2024
Minimalismu odzvonilo: Pusťte do svého interiéru kouzlo maximalismu
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Minimalismu odzvonilo: Pusťte do svého interiéru kouzlo maximalismu

Maximalismus není ve světě interiérového designu nic nového. Bohatí lidé po celém světě vždy sázeli na maximalismus jako na způsob, jak ukázat své bohatství. Minimalismus nyní pomalu ustupuje. Jak si zařídit svůj domov v duchu maximalismu?

Maximalismus se znovu těší velké popularitě

Maximalismus dneška si bere příklad z minulých epoch. Po recesi v roce 2008 se designové trendy obrátily k minimalistickému stylu, který se snaží zaujmout menším množstvím věcí. Jak se ekonomika v následujícím desetiletí zotavovala, společnost začala hromadit bohatství s větším disponibilním příjmem, sbírat zajímavé předměty, více cestovat a zútulňovat své domovy smysluplným a významným uměním a doplňky. Maximalismus je obzvláště populární mezi mladšími generacemi, zejména mileniály, kteří do svých prostor s chutí zakomponovávají rostliny, eklektické barvy a další doplňky.

Klíčové charakteristiky maximalismu

Při navrhování maximalistického domova se bavte hrou vzorů a výrazných barev. Tapety s výraznými vzory, lesklý lakovaný nábytek nebo honosný vintage nábytek a spousta doplňků jsou klíčem k dosažení tohoto vzhledu. A nezapomínejte na pocit radosti! Radost je totiž základním prvkem maximalistického designu, protože živost a energie, která vás zasáhne, když vejdete do maximalistického interiéru, by ve vás měla vyvolat vlnu štěstí.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Pravidla maximalismu

Začněte s tapetami

Skvělým výchozím bodem pro maximalistický interiér je nalepení tapet. Právě tapeta dodá největší efekt v každém interiéru. Radost v maximalistických interiérech často spočívá v kombinaci nebo párování vzorů, například ikatu s pruhy, geometrických vzorů, květinových tapet nebo botanických vzorů.

Vystavte svou sbírku

Pokud sbíráte keramiku, obrazy nebo suvenýry z vaší dovolené, teď nastal čas na to, abyste se se svými sbírkami pochlubili. Rozhodněte se ale pro jeden styl, který do vašeho domova vdechne strukturu. V opačném případě by váš interiér působil přeplácaně.

Omezte kombinaci všech barev

Při míchání různých vzorů je důležité, aby vaše designové schéma nepůsobilo příliš rušivě nebo zmateně. Zajistěte, aby váš interiér působil sofistikovaně a rafinovaně tím, že se budete držet omezené barevné palety. Zvolte jednu až tři barvy a hrajte si s různými odstíny a sytostí. Vyvarujte se toho, aby v místnosti figurovaly všechny barvy, které znáte.

Vytvořte soudržnost

Přistupujte ke svému domovu jako k celku. Vneste do svého maximalistického interiéru soudržný a promyšlený pocit s momenty opakování, ať už se jedná o pruhy nebo květiny. Jedině stejné stylistické prvky ve vašem domově nastolí pocit harmonie.

Nyní, když víte, jak do svého interiéru vnést kouzlo maximalismu, bude z vašeho domova sršet radost. Který styl je vaším favoritem?


Zdroje:

https://www.thespruce.com/what-is-maximalist-style-4685629

https://www.architecturaldigest.com/story/maximalist-interior-design-101

Napsat komentář