Neděle 14.07.2024
Nejen koktejlové, dešťové nebo měsíční zahrady patří mezi letošní trendy
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
LIFESTYLE

Nejen koktejlové, dešťové nebo měsíční zahrady patří mezi letošní trendy

Jaro je období, které nás láká nejen do parků a na výlety, ale také do zahrad. A skvělé na tom je, že letošní trendy v zahradničení nabízejí řadu hvězdných nápadů, které osvěží. Znáte je všechny?

Koktejlové zahrady

I když pravidelně pěstujete zeleninu nebo bylinky, možná budete chtít část záhonů věnovat rostlinám, které vám poskytnou ingredience pro vaše oblíbené nápoje. Představte si bobuloviny a ovoce, cherry rajčátka nebo plátky okurek na ozdobu a spoustu různých bylinek, které můžete rozmixovat nebo přimíchat.

Dešťové zahrady

Zahrady mohou víc než jen krásně vypadat a dešťové zahrady jsou dokonalým příkladem zahradního multitaskingu. Výsadbou vlhkomilných rostlin se můžete vypořádat s přebytečnou vlhkostí. Dešťové zahrady totiž mohou pomoci vsakování vody zpět do podzemních systémů.

Zahrady před domem

Zatímco dříve byl přední dvůr vyhrazen jen pro základní terénní úpravy a velkou plochu trávníku, nyní se doba mění a zahrady se stěhují i k přední části domu. Stále více lidí omezuje nebo úplně odstraňuje trávníky před domem a vysazuje na ně rostliny a květiny, které přitahují pozornost včel, motýlů a jiných opylovačů.

Měsíční zahrady

Už jste slyšeli o měsíčních zahradách? Jde o módní záležitost, která rozhodně stojí za zmínku. Zatímco většina lidí se zaměřuje na plánování zahrad, které vypadají krásně během dne, stále více zahradníků věnuje pozornost kráse zahrady po setmění. Tyto typy zahrad využívají rostliny s bílými nebo světle modrými květy a stříbřitě šedými listy, které ve světle měsíce až září.

@itschloehurst 🥀🥀🥀 #TheGothGarden #gothgarden #gothicgarden #gothichome #gardening ♬ born to die – Ludovica C. 🌙 travel creator

Gotické zahrady

Gotické zahrady jsou v podstatě zahradami snů Wednesday Addams a používají tmavě zbarvené květiny a rostliny, které mají dramatický nádech. Příkladem jsou krvavě rudé růže Black Magic, černé tulipány Queen of the Night nebo kolumbárium Black Barlow. Gotické zahrady mají monochromatický vzhled, který působí velmi stylově, takže se hodí do malých i velkých prostor.

Zahrady na míru

Zahrady na míru jsou možná největší zahradní trend ze všech. Jednoduše si vyberte rostliny, které vám budou dělat největší radost, když budete trávit čas venku a zakomponujte je do svého venkovního prostoru. A pokud byste si přece jen nevěděli rady, najměte si zahradníka, který vám pomůže s návrhem, a dokonce se o všechno postará.

Patří zahradničení mezi vaše koníčky? A který trend vás oslovil nejvíce?


Zdroj: realsimple.com

Napsat komentář