Pátek 1 březen, 2024
Vzory, barvy i textury, které nikdy nezestárnou: 7 trendů bytového designu, kterých nebudete litovat
Fotografie: Envato Elements (elements.envato.com)
LIFESTYLE SPONZOROVÁNO

Vzory, barvy i textury, které nikdy nezestárnou: 7 trendů bytového designu, kterých nebudete litovat

Některé trendy se objeví, aby vzápětí zmizely, jiné se na chvíli vytratí, a pak se překvapivě vrátí. A ty nejlepší zůstanou až do konce věků. Pokud se pouštíte do přestavby domu nebo bytu, zaslouží si vaši pozornost následující nadčasové trendy. A i když se nyní mohou zdát jako módní výstřelky, můžete se spolehnout, že časem nezestárnou…

Práce se dřevem

Teplo, které dřevo vyzařuje, zaručuje, že vás váš prostor nikdy nezklame. Dřevo je nadčasové, a proto je spolehlivým základem domova. I když ne vždy, a ne každý ho může použít jako podlahu nebo úpravu stěn. Zvažte implementaci dřeva do svého interiéru v podobě nábytku, rámů nebo uměleckých děl.

Vnášení kouzla přírody do domácností je navíc trend, který nikdy nevyjde z módy. Začlenění přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen a ratan, dodá každému prostoru teplo, texturu a pocit klidu. Tyto nadčasové materiály vytvářejí příjemnou atmosféru a zároveň vytvářejí trvalý pocit harmonie a rovnováhy.

Dlaždice s charakterem

Ať už se jedná o nejmenší koupelnu, nebo největší a nejprostornější kuchyň, v každé z těchto místností si můžete vybrat obklady plné charakteru. Klasika, jako je střídání černé a bílé dlažby, je sázkou na jistotu a střípky dlaždic mohou každou místnost skutečně pozvednout.

Výrazné křeslo nebo pohovka

Klasické pohodlné a poutavé křeslo nebo gauč vždy a bez problémů zapadnou do každé místnosti. Poohlédněte se po výrazných a klasických designech a najděte něco, co vás trvale zaujme. Tvar a linie křesla zůstanou neměnné bez ohledu na to, kolika domovy nebo etapami projdete. Nadčasový design má také tu výhodu, že pokud se změní styl vaší domácnosti, můžete nábytek znovu použít a aktualizovat.

Zlaté akcenty

Zlato dokáže doplnit i zvýraznit to nejlepší v každé domácnosti. Zlatý nebo mosazný kohoutek, kliky dveří, a dokonce i police mohou vnést do prostoru teplo a barvu, aniž by působily kýčovitě. Aby vás zlatý design časem neomrzel, je však třeba jej používat s mírou.

Tónové vrstvení

Tento jednoduchý, ale účinný způsob, jak vnést do prostoru barvu, možná není nejsnadněji aplikovatelný trend, ale jeho možnosti jsou nekonečné a trvalé. Můžete vrstvit stejné nebo podobné skupiny barev a vytvořit tak příjemné prostředí, které bude působit lákavě a poutavě. K tomu se nejlépe hodí zemité zelené a hnědé odstíny.

Vintage dotyky

Co může být nadčasovějšího a elegantnějšího než různé vintage akcenty, které vtisknou vašemu domovu charakter? Kousky, které mají historii, nejsou nikdy špatným nápadem. Vintage dodá každému prostoru osobitost během několika vteřin a obstojí ve zkoušce časem. Díky tomu můžete kousky z druhé ruky nebo starožitné kousky vmíchat do každé místnosti svého příbytku.

Klasické vzory

Pruhy, kostky a květinové vzory jsou známé již po staletí, a to z dobrého důvodu. Tyto klasické vzory vždy vnesou do každé místnosti dávku sofistikovanosti a vizuální estetiky. Ať už se jedná o tapety, obklady nebo čalounění, začlenění těchto nadčasových vzorů zajistí rafinovaný a nadčasový vzhled, který navíc obstojí ve zkoušce času.

Napsat komentář