Neděle 14 duben, 2024
Zima, sport a imunita: Jak se připravit na chladné dny, abychom je co nejlépe zvládli?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Zima, sport a imunita: Jak se připravit na chladné dny, abychom je co nejlépe zvládli?

Každé roční období je specifické svojí odlišností. Zatímco jedni jsou nakloněni teplejšímu období, druzí se nemohou dočkat padajícího listí a sněhové nadílky. Ať tak, nebo onak, každá doba má své klady a zápory. Co ovšem mají společného, je fakt, že nám dokážou jako mávnutím kouzelného proutku zbořit náš imunitní systém a náladu jakbysmet. Jak se tedy nejlépe vypořádat s příchodem zimy a neztratit tak dobrou náladu a zdraví?

Zachovejte si dobrou náladu

Často se setkáváme s názory, že s příchodem zimy se okolí vypořádává svojí zdánlivě negativní náladovostí a unaveností. Vstáváme a odcházíme do práce či do školy za tmy, a stejně tak se vracíme domů. Počasí je nevídané, a tak nám mnohdy zkazí plány, které jsme dlouze chystali a připravovali. Je na místě si uvědomit, že leckdy nám k zachování dobré nálady dopomůže plánování, díky němuž se zamyslíme i nad neduhy, které nás mohou potrápit. 

Sportujte

Zima je specifická především zimními radovánkami a sportovními aktivitami. Nejeden z nás se těší, až do svých rukou uchopí lyže, které pečlivě schovával zamčené někde pod zámkem a čekal, až tato doba nastane. Hory, teplý grog a pořádná jízda na lyžích potěší spoustu nadšených sportovců, ale i laiků. Nezapomeňme rovněž na bruslení a běžkování. I to je skvělou zábavou pro děti a dospělé. 

Věnujte se svým předsevzetím

Začátek nového roku bude specifický tím, že si každý z nás dá nějaké předsevzetí. Hodně takových předsevzetí spočívá ve skutečnosti, že se snažíme být lepšími v činnostech, které leckdy odkládáme na druhou kolej a nevěnujeme jim dostatek soustředěnosti a pozornosti. Co říkáte tomu, vzít si namísto telefonu knihu nebo malířský štětec a vrhnout se do aktivity, která by se mohla stát vaší vůbec nejoblíbenější?

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Udělejte si den hezčí

Někdy se ty dny zdají být ponuré a krátké. Denního světla si příliš neužijeme, a tak propadáme špatné náladě. Co si ale ten den udělat něčím hezčí? Zajděte si třeba do své oblíbené kavárny na šálek dobré kávy nebo se vydejte na nějakou delší procházku po městě. 

Nepodceňujte počasí

Obzvláště v zimě je naše tělo náchylné k nemocem. Někdy nám může připadat, že to s oblékáním zimního oblečení spíše přeháníme. Nicméně faktem je, že i když se nám může zdát, že je venku tepleji, než tomu bylo doposud, skutečnost může být taková, že si z pobytu venku odneseme pár dní proležených v posteli s dávkou vitamínů a horkého čaje. A být nemocní je dalším hřebíčkem do pomyslné rakve špatné nálady. 

V neposlední řadě je dobré si uvědomit, že čas je neúprosný a opravdu nám leckdy protéká jako písek mezi prsty. Myslete na to, že stejně jako vaše oblíbené léto uteče rychle i zima a přijde pohádkové jaro, kdy se vše probouzí k životu. Hledejte v nelibosti i trochu pozitivna, protože i špetka dokáže neobyčejné věci s pohledem na celou situaci, dobrou náladu, a hlavně má obrovský vliv na naše zdraví.

Napsat komentář