Neděle 14.07.2024
3 důvody, proč se s partnerem věnovat akro józe
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

3 důvody, proč se s partnerem věnovat akro józe

Už jste slyšeli o fenoménu akro jógy? Jedná se o párové cvičení vycházející z jógy a akrobacie. Odtud je také odvozen její název. Tento druh cvičení je ideální při sdílení domácnosti s partnerem, zejména pokud si už trochu lezete na nervy a chtěli byste posílit váš vztah.

Co to vlastně akro jóga je?

Na fotky partnerů, kteří spolu praktikují akro jógu, jste už nejspíš narazili. I když možná nevědomky. Zadejte si do vyhledávání na Instagramu #acroyoga a hned budete vědět, jak taková akro jóga vypadá. Ano, jsou to fotografie partnerů, kteří jsou v různých krkolomných pozicích. Většinou muž, neboť je těžší a má větší sílu, dělá základnu (bázi) a žena je ve vzduchu v pozici letce. Slovním spojením „ve vzduchu“ je doslova myšleno, že se letec nedotýká země.

Vznik akro jógy

Toto propojení jógy a akrobacie pochází z amerického kontinentu. Tam vznikla hned dvě studia, nezávisle na sobě, která se začala tomuto novému druhu cvičení věnovat. Jedno z nich se nachází v kanadském Montrealu a druhé ve slunné americké Kalifornii. Pokud se rozhodnete začít navštěvovat lekce akro jógy v Čechách, narazíte prakticky jen na kalifornskou školu, která klade důraz na propojení jógy, akrobacie a thajských masáží.

Důvod #1 Prohloubení vzájemné důvěry

A nyní už se pojďme přesunout k důvodům, proč je praktikování akro jógy skvělým cvičením pro páry. Tak zaprvé, prohloubí vaši vzájemnou důvěru. Jedním ze základních požadavků úspěšného cvičení akro jógy je totiž právě důvěra. Jedinec, který bude dělat letce, musí stoprocentně důvěřovat základně, neboť to bude jediný bod, který jej bude spojovat se zemí. A základna musí být schopna letce udržet a poskytnout mu pořádnou oporu. 

Důvod #2 Partnerský workout

Pokud jste oba v páru sportovního založení, bude pro vás akro jóga jen dalším sportovním společně sdíleným koníčkem. Má skvělé výsledky, co se týče nabývání na síle a posilování rukou, nohou a oblasti břicha. 

Důvod #3 Společné odreagování

Už máte plné zuby home officu, prudí váš šéf, nebaví vás učení a zkrátka a jednoduše si chcete dát na chvíli od všeho pauzu? Akro jóga je odpověď, kterou hledáte. Během cvičení totiž zapomenete na všechny každodenní starosti i svět kolem vás, protože budete naplno v přítomném okamžiku. Budete se soustředit na správné provádění cviků a na nic dalšího nebude ve vaší hlavě prostor.

Než se do akro jógy vrhnete rovnýma nohama, něco si o ní nastudujte, podívejte se na videa na YouTube a o jednotlivých cvicích si něco přečtěte. Z fotky to sice vypadá jednoduše, ale pěkně se u toho zapotíte. Vždy cvičte na podložce a dbejte na to, ať kolem sebe máte dostatek prostoru, kdyby došlo k nějakým pádům. A to nejdůležitější na konec – před každým praktikováním akro jógy se pořádně procvičte, ať nedojde ke zraněním. Přejeme vám spoustu srandy a skvělých zážitků!

Napsat komentář