Neděle 14.07.2024
Co se v létě událo na sociálních sítích? 4 novinky, které stojí za připomenutí
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
ONLINE & TECH

Co se v létě událo na sociálních sítích? 4 novinky, které stojí za připomenutí

Máte pocit, že léto uběhlo rychlostí blesku, před námi je podzim a brzo nastanou Vánoce? Pojďme si ještě jednou společně připomenout to nejzajímavější, co se v během slunečných dnů událo na sociálních sítích. Novinek a změn je totiž celá řada!

Twitter zanikl, ať žije X!

O tu nejvýraznější změnu se postaral Elon Musk. Jako kdyby nestačilo, že platformu Twitter v dubnu loňského roku koupil, pustil se také do řady změn. Tou nejvýraznější je změna názvu sociální sítě. Twitter se tak nově jmenuje X a modrý ptáček v logu byl nahrazen právě tímto bílým písmenem.

Threads se stal nejrychleji rostoucí sociální sítí

Na začátku července byla spuštěna nová sociální síť s názvem Threads. Za jejím vznikem stojí Meta Platforms a jedná se o konkurenci Twitteru. Záhy po svém vzniku získala sociální síť neuvěřitelných 100 milionů uživatelů. Pro porovnání: Platformě Tik Tok trvalo získání stejného počtu uživatelů 9 měsíců.

Za zmínku stojí i fakt, že takto vysoký počet uživatelů získala platforma Threads i přesto, že nebyla spuštěna v Evropě. Kromě krátkých textů, které nesmí překročit hranici 500 znaků, je možné přidávat na síť také fotografie a videa.

Meta verified pro všechny plnoleté

Toužili jste vždy po modré fajfce vedle svého jména na Facebooku a Instagramu? Tato funkce je již dostupná všem uživatelům starším 18 let. Stačí zaslat kopii svého osobního průkazu a zaplatit předplatné. Ano, tato služba je sice dostupná téměř všem, ale je nutné si za ni zaplatit.

Instagram spustil kanály

Toužíte být součástí hromadného chatu, jehož tvůrcem by byl váš oblíbený influencer? Instagram v létě spustil funkci kanály, která na obdobném principu funguje. Vy jako sledující se můžete připojit do kanálu a již se vám nestane, že byste o něco přišli. Na každou zprávu totiž budete upozorněni.

Můžete tak mít neustálý přehled o všech novinkách a číst si vzkazy, hlasovat v anketách nebo třeba reagovat na hlasové zprávy a videa, která váš oblíbený influencer v kanálu nasdílí.

Která novinka či změna vás během léta na sociálních sítích nejvíce potěšila, nebo naopak zklamala?

Napsat komentář