Neděle 14.07.2024
Jak se vyznat v moderním randění? Zorientujte se v pojmech jako benching, zombieing, haunting či ghosting
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE ONLINE & TECH

Jak se vyznat v moderním randění? Zorientujte se v pojmech jako benching, zombieing, haunting či ghosting

Dříve stačilo, když jste se s někým potkali, přeskočila jiskra a vztah byl na světě. Tyto časy jsou již dávno pryč a moderní randění je plné nástrah a pastí. Znáte ty nejrozšířenější fenomény?

Ghosting není tím jediným, co vás ve světě randění může potkat

Pokud víte, co znamená ghosting, a domníváte se, že žádné další fenomény se ve světě randění neobjevují, jste bohužel na omylu. Tato neznalost ovšem značí, že jste šťastně zadaní, případně velmi úspěšně randíte nebo jste spokojení single. Abyste ovšem poznali svět moderního randění, který se neobejde bez aplikací a swajpování oběma směry, měli byste se seznámit s těmi největšími fenomény.

Benching není žádnou novinkou

Ukázkovou představitelkou benchingu je Miranda Hobbes. Sebevědomá a cílevědomá právnička ve značkovém oblečení, která je jednou z hlavní čtveřice kultovního seriálu Sex ve městě. Zatímco v pracovním životě je Miranda skvělá, její emoční inteligence ve vztazích je politováníhodná. Své o tom ví Steve, který byl do Mirandy blázen snad od prvního dne, ale ona nehledala nic vážného a Steva si držela od těla.

Právě toto chování, kdy máte toho druhého na jakémsi vodítku, které necháváte natahovat, ale když zatoužíte po pozornosti, tak ho hned zkrátíte, je označováno za benching. Samotné slovo pochází z angličtiny a je odvozeno od slova bench, což v překladu znamená lavička. Jak lépe označit to, že si někoho necháváte v záloze?

Zombieing

Zmizel vám váš bývalý partner ze života, ale najednou máte pocit, že vstal z mrtvých a všude, kde je to možné, na něj na internetu narážíte? Vítejte ve světě randění 21. století. Ghosting je totiž již pasé a byl nahrazen zombieingem.

Fotografie: Pixabay (pixabay.com)

To, co totiž začalo jako klasický ghosting, se může velmi rychle proměnit v zombieing. Dopředu vás varujeme, že vaše bývalá známost, která vám ze dne na den zmizela za života i ze všech sociálních sítí a možná se s vámi rozešla jen s pomocí zprávy, se vám do života vrátí přesně ve chvíli, kdy se přes ni úspěšně přenesete a daného člověka již nikdy nechcete vidět.

Řešení? Bez výčitek si tohoto partnera vymažte ze svého online prostoru, a rozhodně ho nikde nesledujte zpět a nereagujte ani na jeho zprávy. 

Haunting

Protože randění je čím dál tím komplikovanější, mohou se některé druhy chování prolínat a překrývat. Stejně jako se může ghosting vyvinout v zombieing, může se zombieing vyvinout v haunting. Jak od sebe tyto dva druhy chování odlišit?

Za zombieing je považován návrat člověka, který vás ignoroval, zpět do vašeho života. Jeho podstatnou součástí je to, že s vámi daný jedinec komunikuje v online prostředí a dělá, jako by se nic nestalo.

Haunting je ovšem jevem, kdy se vám pohřešovaný bývalý partner vrátí zpět do života, ale například tím, že vám lajkuje fotky, sleduje vaše stories, a vlastně vás sleduje, ale nedává o sobě nijak aktivně znát. 

Čím snazší je komunikace s okolním světem, tím více nástrah nás při online seznamování čeká. Pokud se stanete obětí ghostingu, benchingu, zombieingu či snad hauntingu, snažte se nastalou situaci vyřešit s hlavou vztyčenou. Daného člověka bez výčitek zablokujte a udělejte za společnými chvílemi tlustou čáru.


Zdroj: vogue.in, standard.co.uk, cosmopolitan.com

Napsat komentář