Sobota 20 duben, 2024
3 tipy na halloweenské výlety, při kterých se budete bát
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3 tipy na halloweenské výlety, při kterých se budete bát

Existují místa, která jsou sama od sebe děsivá. Při jejich návštěvě vám z nevysvětlitelných důvodu vstávají vlasy na hlavě hrůzou a cítíte, že něco zlověstného je ve vzduchu. Přinášíme vám tipy na místa, která mají děsivou historii a opakovaně se na nich dějí nevysvětlitelné události, popřípadě vám na nich nebude příjemně kvůli tomu, co se na nich nachází. Máte odvahu je navštívit?

Navštivte nejstrašidelnější hotel v Kanadě

Pokud plánujete strávit několik podzimních dní v Kanadě a chcete se bát, zamluvte si noc v nejstrašidelnějším hotelu v celé Kanadě. Tak je totiž přezdíváno hotelu Banff Springs, který leží v kanadské provincii Alberta.

Při návštěvě hotelu Banff Springs potkáte hned několik duchů

Co je na tomto hotelu tolik děsivé? Pohybuje se po něm hned několik duchů. Jedním z nich je bývalý zaměstnanec hotelu Sam McAuley. Ten svou práci sluhy totiž natolik miloval, že se do hotelu vrací i po své smrti. Dalším duchem je mrtvá nevěsta s hořícími šaty. Ta v hotelu měla kdysi dávno svatbu, zpanikařila, když jí šaty vzplály, a následně zemřela při pádu ze schodů. Jeden z pokojů, konkrétně pokoj číslo 873, byl dokonce úplně zazděn. A to poté, co si několik hostů stěžovalo na křik a několik duchů, které v něm spatřili. Co se v tomto pokoji stalo? Když jej v minulosti obývala tříčlenná rodina, otec všechny zavraždil a pak sám spáchal sebevraždu.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Poznejte odvrácenou tvář italských Benátek

Toužíte strávit Halloween trochu blíže k domovu? V tom případě zvažte výlet do italských Benátek, konkrétně tedy co nejblíže ostrovu Poveglia. V době morové nákazy sloužil tento ostrov jako karanténa pro nakažené. O tom, že si černá smrt skutečně vyžádala velký počet obětí, svědčí i jámy, ve kterých byly nalezeny stovky tisíc lidských těl.

Ostrov určený pro nemocné a umírající a později pro duševně choré

Přestože morová epidemie odezněla, ostrov byl dále příležitostně využíván jako karanténa pro nakažené cholerou, žlutou zimnicí a dalšími vysoce infekčními chorobami. V roce 1922 byla na ostrově vybudována léčebna pro duševně choré. Jeden z doktorů na pacientech prováděl hrůzostrašné experimenty a výjimkou nebyly ani časté lobotomie. Tento doktor nakonec spáchal sebevraždu skokem z kostelní věže, protože tvrdil, že ho pronásledují duchové zemřelých. V současnosti je ostrov veřejnosti nepřístupný a lze jej zahlédnout z břehu nedalekého ostrova Lido.

Český kostel s nehybnými věřícími shlíží na opuštěnou vesnici

Toužíte navštívit místo, na kterém se budete cítit nepříjemně, ale výlet za hranice Česka vás neláká? Zajeďte si do vesnice Luková, která se rozkládá v Plzeňském kraji a je částí obce Manětín. Čím je vesnice Luková zvláštní? Z výšky na ni shlíží kostel sv. Jiří. Přestože vesnice je neobydlená, právě tento kostel byste neměli minout bez povšimnutí.

Sochy věřících vznikaly na živých lidech

V útrobách kostela se nachází 32 soch věřících. Za jejich vznikem stojí studenti, kteří se touto cestou snaží kostel zachránit a vybrat co nejvíce peněz na jeho opravu. Sochy vznikaly na živých lidech a jedná se o látky napuštěné sádrou. Přestože mají zobrazovat původní obyvatelé vsi a symbolizovat to, že víra byla přirozenou součástí jejich každodenních životů, celá instalace působí poměrně znepokojivým dojmem.

Toužíte-li vyrazit na místo, které má znepokojivou historii a jehož návštěva ve vás vyvolá nepříjemné pocity, vyberte si některé z našeho seznamu. Které z nich vás láká nejvíce a rozhodně jej musíte navštívit?

Napsat komentář