Středa 22.05.2024
3+1 tipů na skvělou lyžovačku na Slovensku
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3+1 tipů na skvělou lyžovačku na Slovensku

Letošní zima na Slovensku vůbec není taková, jaká bývala. Sníh je většinou jen ve velkých střediscích, kde je milion lidí a kde se čeká i půl hodiny ve frontě. A to nemluvíme o vysokých cenách skipasů. Která lyžařská střediska stojí za zážitek a kterým se raději vyhnout?

Lyžařské středisko Krahule

Ski Krahule se nachází v nadmořské výšce 900 až 1060 m n. m. Kromě toho mají 5 lyžařských vleků a nabízejí i večerní lyžování. Taktéž můžete využít sedačkovou lanovku, která vás vyveze přímo na nejvyšší horu.

Kromě toho najdete v dolní části hotelu restauraci nebo bufet se širokou nabídkou nápojů a jídel. Ski Krahule se nachází v krásném přírodním prostředí. Jsou zde vleky pro pokročilé lyžaře, ale nabízejí i vleky pro děti nebo začátečníky. Ve středisku se můžete ubytovat, ale mají zde i dostatek parkovišť pro jednodenní návštěvníky.

A ceny? Ceny patří k těm nejlevnějším na Slovensku. Jednodenní skipas stojí 34 €, přičemž pro seniory, děti a osoby se zdravotním postižením jsou k dispozici slevy. Například dvouhodinový skipas stojí 25 € a večerní lyžování 26 €. Využít můžete i jednorázový vstup na sedačkovou lanovku, který stojí 5 € – pouze cesta nahoru, dolů musíte sami.

Lyžařské středisko Jasenská dolina

Lyžařské středisko Jasenská dolina je jedním z nejznámějších lyžařských středisek velkofatrského údolí. Nadmořská výška je pouhých 540 m n. m., a proto se nacházíte při vrcholech pohoří Velká Fatra. Máte možnost využít střediska Kašová a Lehota.

Pro lyžování můžete opět využít lanovku i klasický vlek s kotvami. Kromě toho je středisko Kašová snadno přístupné autem, což umožní zejména lyžařům pohodlné přechody mezi lyžováním a provozem v jejich autě. Kromě dobře upraveného vleku je k dispozici také bufet nebo restaurace se širokým výběrem jídel, takže si zde vybere opravdu každý.

Ceny jsou nejlevnější. Za denní skipas zaplatíte 25 €. K dispozici jsou také hodinové nebo vícehodinové skipasy a můžete získat slevu pro dítě. Opět si můžete koupit i jednorázovou jízdu, která se pohybuje od 3,50 do 5,50 € podle toho, o který vlek byste měli zájem.

Středisko Snowland Valčianska dolina

Středisko Snowland Valčianska dolina, hovorově také Valča, se nachází asi 12 km od města Martin. K dispozici jsou zde parkovací místa pro více než 1200 návštěvníků. Kromě toho nabízí bufet k občerstvení, ale také restauraci Humno – obě máte přímo pod sjezdovkou.

Po celém areálu jsou rozmístěny sochy, se kterými se všichni fotí – postavy z různých pohádek, například z Madagaskaru. Nabízejí také lyžařskou školu. Opět jsou zde vleky se sedačkovými i kotvovými lanovkami. Celé středisko je moderní, prakticky rozvržené a vše máte na dosah ruky. Všude se dostanete i v lyžařských botách. Ve středisku se můžete ubytovat přímo u vleků nebo o kousek dál v soukromých chatách, které jsou rovněž velmi moderní, protože se jedná o novostavby.

Ceny skipasů jsou zde o něco vyšší, ale stále se pohybují v nižších cenových relacích. Za celodenní skipas v hlavní sezóně zaplatíte 35 € a opět jsou zde slevy pro děti a seniory. Hodinový skipas stojí 16 €. V tomto středisku je k dispozici také 8hodinový skipas, který stojí 59 € a nevyužité hodiny si můžete přenést do dalších dnů.

Středisko Štrbské pleso ve Vysokých Tatrách

Středisko Štrbské pleso nabízí vysokou úroveň kvalitních sjezdovek různých obtížností. Určitě zde najdete sjezdovky pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Kromě toho se vám naskytnou krásné výhledy a přírodní úkazy kamkoliv se podíváte.

K dispozici jsou lyžařské školy, 6 vleků a samozřejmě různé restaurace a bufety. Kromě klasického lyžování zde najdete atrakce jako snowtubing, snowrafting či snowball. Klasikou, kterou si nesmíte nechat ujít, je jízda na sněžném skútru a na saních.

Za skipas si připlatíte – je to velmi individuální v závislosti na tom, který vlek si vyberete. Cena je však přiměřená zážitkům, které získáte.

Která lyžařská střediska jste již navštívili a líbilo se vám tam?

Napsat komentář