Středa 22.05.2024
4 důvody, proč navštívit Mariánské Lázně
Fotografie: Pixabay (pixabay.com)
TRAVEL

4 důvody, proč navštívit Mariánské Lázně

Chystáte se si odpočinout od pracovních povinností a vyrazit někam po České republice? Nechce se vám o prodlouženém víkendu trčet doma a rádi byste někam vstříc dobrodružství? Co takhle Mariánské Lázně?

Na samotě u lesa

Mariánské Lázně jsou proslulé svým centrem a prameny, které se zde nacházejí. Aby měli turisté dostatek možností, jak si ono lázeňské město vychutnat, mnohdy se ubytovávají v hotelech, kterých je obzvláště centrum takřka plné. Nicméně místní ruch vám odpočinek leckdy nedopřeje, a proto je dobré vědět, že se zde nacházejí hotely, které jsou umístěné takzvaně mimo civilizaci. Například hotel Eagle, který se nachází zhruba 10 km od centra, je ideálním místem pro ten správný relax. Hotel se nachází uprostřed lesů a nabízí nejednu aktivitu. Jste-li milovníci golfu, skvělého wellnessu a vynikajícího jídla, je tento hotel přímo pro vás!

Lázeňské prameny 

Lázeňské prameny jsou proslulé zejména svou chutí, ale také schopností zmírnit průběh řad nemocí. A v Mariánských Lázních je pramenů opravdu mnoho. K nalezení je zde například Křížkový, Ferdinandův a Rudolfův, ale také Farská kyselka, která se nachází mimo centrum a vede k ní příjemná a klidná cesta přírodou.

Dobré jídlo 

Mariánské Lázně vítají návštěvníky velikým výběrem z řady restaurací a mnohdy potěší i náročné strávníky. Na své si přijdou milovníci české kuchyně, ale také vegetariáni a vegani. A kde bychom to byli, kdybychom neochutnali lázeňské oplatky?

Příroda

Jak již bylo zmíněno, jednou z výhod Mariánských Lázní je možnost ubytovat se na samotě u lesa. A to vřele doporučujeme těm, kteří by se rádi od ruchu velkoměsta oprostili a využili tak možnost místní přírodu probádat. Krajina je zde opravdu malebná a na své si přijdou nejedni vášnivý houbaři.

Podtrženo, sečteno, Mariánské Lázně jsou skvělou volbou nejen pro odpočinek, ale také k osvojení si nových zážitků a příběhů, které můžete vyprávět ostatním. Tak na co ještě čekáte?

Napsat komentář