Neděle 21 duben, 2024
4 ostrůvky okolo Sardinie, které musíte navštívit
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
TRAVEL

4 ostrůvky okolo Sardinie, které musíte navštívit

Pokud si plánujete prodloužit léto a chystáte se k moři až nyní, vydejte se na italskou Sardinii. Druhý největší ostrov Středozemního moře poskytuje zasloužený relax i množství zajímavých míst k prozkoumání. Odpočiňte si na plážích s jemným bílým pískem lemující Smaragdové pobřeží, poznejte tamní kouzelnou přírodu nebo se vydejte lodí na jednodenní výlet směrem k ostrůvkům, které Sardinii obklopují. Na které z nich se vydat?

La Maddalena

Jestliže preferujete pláže jen sami pro sebe, a zároveň nechcete přijít o italskou gastronomii v uličkách přístavního města, pak pro vás bude ostrov La Maddalena, nacházející se na severu od Sardínie, ideální variantou. Ostrov je navíc snadno dostupný, během 20 minut se sem dostanete trajektem Delcomar z přístavního města Palau, který jezdí tam i zpět každou půlhodinu. Kromě menších odlehlých pláží zde najdete také větší pláže jako Spiaggia di Cala Spalmatore či Spiaggia di Punta Tegge s bílými útesy, na které vás doveze pouliční autobus. K dalším místním atrakcím patří národní park Arcipelago di La Maddalena a Kostel svaté Marie z počátku 19. století nacházející se přímo ve městě u přístavu.

Caprera

Ostrov Caprera je součástí souostroví La Maddalena, proto můžete návštěvu těchto dvou magických míst lehce skloubit. Jelikož jsou oba ostrovy propojeny silnicí, přejedete pohodlně z jednoho na druhý za pár minut díky pravidelné lince místního autobusu. Zatímco La Maddalena je zcela osídlená, ostrůvek Caprera je takřka nedotčený, narazíte zde na menší množství turistů a budete mít možnost si užívat jeho krásy. Caprera je přírodní rezervací životního prostředí je tady maximálně chráněno. Ostrov však okouzlí i milovníky umění a historie. Kromě nádherných pláží připomínajících Karibik se zde totiž nachází i Garibaldiho muzeum.

Spargi

Součástí souostroví La Maddalena je také ostrov Spargi. Ten sice není s ústředním ostrovem propojen, dostanete se sem však díky výletům na rychlostních a tryskových člunech z přístavu Palau či Porto Pollo. Stejně jako Caprera i ostrov Spargi je neobydlený, proto je ideálním místem pro přirozený rozkvět místní fauny a flóry. Pokud budete mít štěstí, navštíví vás během slunění na písečné pláži divoká prasátka. Z rostlin zde můžete vidět například kvetoucí Cistus, jahodník nebo jalovec.

Tavolara

Tento vápencový ostrov najdete východně od Sardinie. Zatímco jedna část zabírá radarová základna NATO, na jeho druhé polovině můžete v jeskyních obdivovat neolitické nástěnné malby. Strávíte-li chvilku pozorováním vln v Tyrhénském moři, uvidíte chráněné tuleně středomořské. Jestliže vás ostrov Tavolara zaujal, nezapomeňte si včas zarezervovat výlet člunem, který vyplouvá z Olbie.

Který sardinský ostrov prozkoumáte?

Který sardinský ostrov prozkoumáte?

Napsat komentář