Neděle 21 duben, 2024
3+1 důvodů, proč navštívit Španělsko
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3+1 důvodů, proč navštívit Španělsko

Pustili jste se již do plánování letošní dovolené? Máme pro vás tip na destinaci, kterou si zamilujete. Nezáleží na tom, kolik vám je nebo co děláte. Španělsko je balzámem pro duši i divokou jízdou v jednom. Proto vám přinášíme důvody, proč vás návštěva Španělska nadchne a okouzlí…

Španělská architektura vás překvapí, šokuje i inspiruje

Nezáleží na tom, zda vyrazíte do Barcelony, Madridu, Malagy, či jiného španělského města. V každém totiž narazíte na krásnou architekturu, která vás okouzlí. Příkladem může být stále nedostavěný chrám Sagrada Família, který je ve skutečnosti ještě impozantnější než na fotografiích, stejně jako všechny ostatní Gaudího stavby. Působivým dojmem působí také středověký komplex paláců a pevností zvaný Alhambra či město Ronda, které je postavené na skále. Ať již navštívíte libovolný kout Španělského království, všude narazíte na překrásnou architekturu.

Zažijete gastronomický zážitek

Čerstvé suroviny a jednoduché recepty činí ze španělských pokrmů hotové delikatesy. Při návštěvě Španělska se nebojte ochutnávat všechny pokrmy, které na jídelním lístku spatříte. Od tradičních tapas, přes studenou polévku gazpacho, paellu (španělské rizoto), tortillu espaňolu (omeletu z brambor a cibule) až po bocadillu (plněnou bagetu) a churros con chocolate (čokoládové koblihy). Španělsko zkrátka nadchne vaše chuťové pohárky.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Luxusní pláže z vašich snů

Vypravíte-li se do Španělska v létě, nenechte si ujít luxusní pláže, kterými Španělsko oplývá. Ať už se vydáte na pobřeží Costa Brava, Costa Blanca, či Costa de la Luz, narazíte na průzračnou vodu, písečné pláže, ale také na útesy a romantické zátoky.

Příroda a majestátní hory na dosah

Věděli jste, že nemusíte podnikat výlet do Kalifornie, abyste se mohli projít po pohoří Sierra Nevada? Španělsko se totiž může pochlubit nádhernými horami, které se tyčí nad Granadou a při dobré viditelnosti z nich dohlédnete až na moře. Toužíte-li po tichých procházkách po horách, při kterých se budete moci kochat výhledy a v malých vesničkách si dopřát výborné pokrmy, navštivte pohoří Sierra Nevada.

Španělsko je zemí, která dokáže nadchnout každého – romantika, dobrodruha, kavárenského povaleče, milovníka umění… Kromě nádherné španělské architektury ochutnáte také výtečnou národní kuchyni a ke koupání vás zlákají nekončící pláže. Až budete mít plnou hlavu zážitků a budete chtít získat nadhled, vydáte se do pohoří Sierra Nevada a dostanete se téměř až do pověstného stavu nirvány. Tak co, už si vybíráte letenky?

Napsat komentář