Neděle 14.07.2024
5 důvodů, proč byste měli na podzim vycestovat do Nizozemska
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

5 důvodů, proč byste měli na podzim vycestovat do Nizozemska

Hledáte ideální destinaci pro podzimní dny? Pak se vydejte na dovolenou do Nizozemska! Prozradíme vám, proč je tam právě teď obzvlášť krásně. Ve skutečnosti není lepší období. Už není takové horko jako přes léto, turisté převážně odjeli a s trochou štěstí…

Výlety do Amsterdamu, Rotterdamu a dalších měst jsou zábavnější

Není žádným tajemstvím, že Nizozemsko má několik opravdu skvělých měst jako Amsterdam, Rotterdam a Haarlem. Uprostřed léta však města praskají ve švech, všude je plno lidí, horko a zdá se, že všechno stojí dvakrát tolik, alespoň pokud jde o ubytování. Teprve v polovině září se atmosféra postupně uklidňuje a vy si můžete vychutnat krásy nizozemských měst. Přesto je i v této části podzimu často stále dost teplo na to, abyste mohli sedět venku na slunci s kávou v ruce a pozorovat lidi.

Výběr města závisí na tom, co hledáte. Amsterdam je moderní, mezinárodní, a přitom ne příliš velký. Má nejkrásnější kanály, mosty a hausbóty, spoustu zajímavých galerií a je skvělý na procházky. Rotterdam nabízí spoustu moderní architektury, umění a kultury. Za typickými holandskými kanály však musíte trochu dál, protože ve srovnání s Amsterdamem je Rotterdam mnohem městštější a modernější. Haarlem je někdy označován za mladší sestru Amsterdamu, a tak i zde najdete spoustu vody, historických budov a skvělých kaváren, ale na mnohem menší ploše.

Krásné pláže budete mít téměř sami pro sebe

Dlouhé písečné pláže, pobřežní města a lahodný rybí sendvič – to je to, co vás čeká na pláži v Nizozemsku. Jistě, šance na koupání jsou nejlepší od června do srpna, ale s trochou štěstí bude i na podzim dost teplo na to, abyste si mohli smočit nohy. A co je nejlepší, na pláži teď budete mít opravdu klid.

Která z mnoha skvělých pláží v zemi je ale nejkrásnější? Ouddorp se nachází na poloostrově Goeree-Overflakkee v jižním Holandsku a je to 18 km dlouhá pláž, která láká milovníky vodních sportů a i na podzim se zde stále surfuje. Skvělá je také široká pláž v IJmuidenu v Severním Holandsku, kde se můžete věnovat windsurfingu a den zakončit západem slunce v roztomilých plážových barech.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Počasí ideální pro výlet do národních parků

I když existují lidé, kteří lezou po horách a chodí na túry, i když je 30 stupňů, je turistika na na podzim rozhodně mnohem zábavnější. Naším tipem je národní park Zuid-Kennemerland, kde můžete prozkoumat 3 800 hektarů rozlehlých dun, borových lesů, jezer a různých zvířat – ať už pěšky, na kole, nebo dokonce na koni.

Druhým tipem je národní park Weerribben Wieden, který zahrnuje největší bažiny v severozápadní Evropě. Park se skládá ze dvou oblastí – De Weerribben a De Wieden, a pokud chcete, můžete si park prohlédnout i na vodě na kánoi a pozorovat vydry, kormorány a volavky.

Můžete navštívit turistické hotspoty

U turistických atrakcí je to vždycky problém. Na jedné straně existuje důvod, proč je všichni chtějí vidět, ale na druhé straně bývají nejzajímavější místa prázdninových destinací v sezóně tak beznadějně přeplněná, že postrádají jakékoli kouzlo. A Nizozemsko není výjimkou. Na podzim však můžete dát všem horkým místům země ještě jednu šanci a navštívit například Muzeum sýrů, NEMO – muzeum vědy a techniky nebo Dům Anny Frankové, a to zcela v klidu.

A jestliže chcete vidět dominantu Nizozemska, tedy větrné mlýny, nejlepším místem k zastavení je městečko Kinderdijk, kde 19 větrných mlýnů z roku 1740 patří k nejznámějším památkám v Nizozemsku.

Typická holandská jídla chutnají obzvlášť dobře

Nizozemsko je proslulé vydatným jídlem a samozřejmě sýry. Nenechte si ujít Stamppot – tradiční holandské jídlo z bramborové kaše s jednou nebo více druhy zeleniny. Oblíbený je také klasický Erwtensoep – hrachová polévka, která se obvykle podává s uzenými klobásami a žitným chlebem. A jako dezert byste měli ochutnat Vla – pudink podávaný s jablečnou omáčkou a sušenkami.

Napsat komentář