Sobota 20 duben, 2024
5 míst, která musíte navštívit na jižní Moravě
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

5 míst, která musíte navštívit na jižní Moravě

Chcete prožít nezapomenutelné dobrodružství a spatřit dechberoucí krajinu? Vydejte se na Moravu. V této říši vína totiž naleznete úžasné skvosty. Čeká tam na vás nádherná příroda, úchvatné památky, zábava a třeba i tajemno. Která místa určitě navštívit a odnést si z nich plno zážitků?

Lednicko-valtický areál

Největší upravená krajina na světě, která je zapsaná na seznamu památek UNESCO. Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik pamětihodností, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. V parkově upravené krajině najdete kromě několika drobných staveb zámky v Lednici a ve Valticích. Lednicko-valtický areál je také označován jako zahrada Evropy.

Můžete navštívit například zámek Lednice, který s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim téměř 700 let. V zámeckém parku si můžete prohlédnout zejména lednický Minaret. Jedná se o jediný minaret v České republice. A tuto romantickou rozhlednu nechal postavit Alois I. z Lichtenštejna, zakladatel lednického parku, v duchu tehdy módního orientálního stylu podle vzoru anglických zahrad. 

Zoo Brno

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den, patří mezi významné zoologické zahrady České republiky a nachází se v atraktivním areálu Mniší hory v Brně-Bystrci. A tak se můžete vydat za zvířátky nejen na jaře.

Chtěli jste si někdy zkusit práci ošetřovatele v zoo? Můžete prožít pracovní den v příjemném prostředí tohoto areálu. Tento zážitek je vhodným dárkem pro kohokoliv, kdo si rád splní dětský sen.

Moravské Toskánsko

Fotografové nazývají krajinu v okolí Kyjova moravským Toskánskem. Je to nejlákavější lokalita v České republice, lidé se sem vydávají jen proto, aby si ji mohli vyfotit. Malebně zvlněnou krajinu jižní Moravy jen zřídka doplňuje osamělý strom, remízek či bílá kaplička. Dlouhé pásy hnědých anebo zelených polí se táhnou až k obzoru a zdá se, že nikde nekončí, tak jako levandulové lány. Toto místo se zdá být magické, velmi vás uchvátí a nejvhodnější období, kdy jej navštívit, je jaro, protože právě tehdy září barvami.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

K objevování Moravy patří také Moravský kras. Vydejte se na výlet do Punkevních jeskyní a budete se procházet tajemnými chodbami s krápníkovou výzdobou, dostanete se až na dno propasti Macocha nebo podniknete romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.

Punkevní jeskyně jsou nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu. Leží 2 kilometry od Skalního mlýna a jsou přístupné vchodem ve stěně krasového kaňonu Pustý žleb. Moravský kras je největší a nejvýznamnější krasovou oblastí České republiky. V Moravském krasu najdete unikáty živé přírody a četné archeologické, paleontologické i kulturní památky

Aqualand Moravia Pasohlávky

V Pasohlávkách se nahází nejmodernější aquapark v České republice, kde najdete 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedury ve Forum Romanum Wellness. Naleznete zde také restauraci Imperium s bohatým výběrem jídel, kavárnu Coffeeland, a především si užijete vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách jen 20 minut od Brna. 

Aqualand Moravia je postaven na břehu Novomlýnských nádrží a na místě původních římských lázní. Mezi největší lákadla parku patří tobogány Abbys a Boomerango, které jsou raritou ve střední Evropě. Dále si můžete užít U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. A také termální bazény s výhledem na Pálavu, které mají teplotu 37 stupňů Celsia! Bazény Romulus a Remus najdete ve venkovním geotermálním bazénu a můžete je využívat celoročně.

Tato pozoruhodná místa musíte rozhodně navštívit! Ovšem tento čarovný kraj nabízí mnohem mnohem víc. Kam byste se na Moravě vydali?

Napsat komentář