Sobota 20 duben, 2024
5+1 tipů na evropské metropole, ve kterých strávit Den svatého Valentýna
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

5+1 tipů na evropské metropole, ve kterých strávit Den svatého Valentýna

Ať už Valentýna budete slavit se svým partnerem či kamarádkami, valentýnský výlet je vždycky dobrý nápad. Kam se letos vypravit? Přinášíme vám seznam šesti nejromantičtějších evropských metropolí, ve kterých si svátek zamilovaných vychutnáte plnými doušky. Sami, s partnerem i přáteli.

Paříž: Croissanty, víno a výhledy na Eiffelovku

Jistě vás nepřekvapí, že první místo v seznamu evropských nejromantičtějších měst obsadila Paříž. Město lásky je totiž nejlepším místem, kde si vychutnat svátek zamilovaných. Procházka po historické čtvrti Le Marais, prohlídky místních galerií a muzeí, posezení na schodech pod bazilikou Sacré-Cœur, hledání Eiffelovky za každým rohem,… Paříž je zkrátka pokaždé sázkou na jistotu.

Verona: Místo, kde se potkali Romeo a Julie

Italská Verona je synonymem nehynoucí lásky díky jednomu slavnému balkonu. Právě Shakespearovo nejslavnější dílo Romeo a Julie se odehrává ve Veroně. Jakmile skončíte s obdivováním balkonu, ze kterého Romeo a Julie vedli onen slavný rozhovor, a vyfotíte se se sochou Julie, kterou pohladíte po pravém ňadru a v duchu vyslovíte své tajné přání, vydejte se k Ponte Pietra – tento most je totiž úžasně fotogenický, stejně jako další památky, jež se ve Veroně nacházejí.

Montreux: Malebné město na břehu Ženevského jezera

Že vám název města Montreaux nic neříká? To vůbec nevadí. Montreaux leží ve Švýcarsku, konkrétně u Ženevského jezera, a jedná se o oblíbené lázeňské městečko. Přestože vy jste o tomto švýcarském městě možná nikdy předtím neslyšeli, slavné osobnosti na něj nedali a nedají dopustit. V Montreaux nahrávala svá alba celá řada hudebních skupin, například AC/DC, Rolling Stones, Led Zeppelin či Queen. Poslední zmíněná kapela si nahrávací studio dokonce koupila.

Ale zpátky k představení městečka. Proč navštívit Montreaux na Valentýna? Město je malebné, živé, moderní i staré, klidné i kypící životem.

Helsinky: Kouzelná metropole dvou tváří

Hlavní město Finska má dvě tváře – letní a zimní. Jakmile Helsinky zažijete v obou ročních obdobích, pochopíte. Návštěva hlavního města Finska během zimních měsíců je vhodná pro ty, kteří si ráno rádi přispí a nevadí jim brzký nástup tmy. Zážitek, který si při návštěvě Helsinek nemůžete nechat ujít, je návštěva finské sauny, například té v Löyly. Za příznivého počasí se můžete jít po pobytu v sauně ochladit do moře a součástí komplexu je také skvělá restaurace s nádherným výhledem. Budova Löyly je natolik unikátní, že o ní psali i americké magazíny Time i Vogue.

Praha: Vášnivá, romantická, ale hlavně naše

Hlavní město České republiky je romantické, vášnivé, kouzelné, tajemné, ale hlavně naše. Toužíte si den zamilovaných vychutnat v nádherném českém městě? Praha je tou správnou volbou. Procházky po Malé Straně, výšlap na Petřín, toulání se uličkami Starého Města, večere v nějakém zapadlém podniku nebo naopak luxusní restauraci – to vše je v Praze možné, a navíc na dosah ruky.

Florencie: Nádherná architektura, gelato a umění na každém kroku

Ponte Vecchio, Katedrála Santa Maria del Fiore či socha Davida – to jsou jen některé z důvodů, proč se vydat do nádherného italského města Florencie. Symbolem města je rozhodně Duomo, do jehož kaple se dá vystoupat po téměř 500 schodech a vychutnat si nádherný výhled na město. Při návštěvě Florencie samozřejmě musíte ochutnat také pastu, pizzu i gelato.

Plánujete nějaký valentýnský výlet, nebo zůstanete doma u Netflixu?

Napsat komentář