Neděle 14.07.2024
7 důvodů, proč navštívit rozmanitou Srí Lanku: Nejen příroda nebo gastronomie
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
TRAVEL

7 důvodů, proč navštívit rozmanitou Srí Lanku: Nejen příroda nebo gastronomie

Srí Lanka je bez nadsázky označována jako turistický ráj. Tato ostrovní země ležící v jihovýchodní Asii je rozmanitá, půvabná a známá svou skvělou kuchyní i nádhernými plážemi. Nevíte, kam se vydat na svou příští dovolenou? Přečtěte si důvody, proč byste měli zvážit koupi letenek na Srí Lanku.

Jíst, meditovat a milovat na jednom místě

Patříte k lidem, kteří milují knihu od Elizabeth Gilbert Jíst, meditovat, milovat? Na Srí Lance zažijete všechny její kapitoly. Kromě skvělého jídla a meditací se zamilujete do vysokých hor, oceánu i historických památek. Tato asijská země vám pomůže splnit více snů najednou. Jeden den se můžete procházet po čajových plantážích, druhý se nechat unášet oceánskými vlnami a třetí se vydat třeba za meditací do některého chrámu.

Ideální destinace pro celoroční dovolenou 

Chcete utéct před zimou někam do tepla? Srí Lanka je báječným místem, kam se vydat v chladných měsících. Přivítají vás příjemné teploty atakující třicítku a podobně teplé moře. Průměrné teploty vzduchu se na Srí Lance celoročně pohybují nad hranicí 27 stupňů Celsia.

Pestrá nabídka lahodných nápojů a pokrmů

Jedním z důvodů, proč se na ostrov vydat, je také místní kuchyně. Mezi srílanské speciality patří kari s rýží, papadam, příloha v podobě čatní, sambal (pikantní chilli omáčka), hopper (typ palačinky), wattalappam a spousta dalších. Foodies si na Srí Lance zkrátka přijdou na své.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: ČEŠI ČÍM DÁL VÍCE VOLÍ EXOTICKÉ DESTINACE, DŮLEŽITÉ JE VŠAK MÍT PŘED CESTOU VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Z nabídky nápojů je nutné vyzdvihnout čaj, ale také kokosové mléko, místní limonády a také palmové víno zvané Toddy.

Nejen vodní sporty nesmíte vynechat

Kromě skvělé kuchyně si můžete dát na Srí Lance také pořádně do těla, a to díky široké nabídce nejen vodních sportů. Hojně se na ostrov létá za surfováním. To je možné si vyzkoušet pod vedením českých lektorů, protože v zemi se nachází pár českých surfařských domů.

Kromě surfování je ale možné vyrazit na pobyt spojený s jógou, turistikou, kayakingem, šnorchlováním, plachtěním, potápěním či například windsurfingem.

Nekonečné, malebné a fotogenické pláže

Milujete koupání v moři a písečné pláže, na kterých můžete strávit celý den, jsou pro vás synonymem ráje? Na Srí Lance budete v sedmém nebi. Procestujte zemi křížem krážem a vydejte se hledat ty nejnádhernější pláže.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 6 TIPŮ NA MÍSTA, KAM VYRAZIT ZA LEVNOU DOVOLENOU: SKRYTÝ KLENOT PORTUGALSKA I HO CHI MINH CITY

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Nezapomenutelný východ Slunce 

Stejně jako by měl každý Čech alespoň jednou za život vystoupat na horu Říp po vzoru Praotce Čecha, měl by každý Srílančan vylézt na Adamovu horu. A tuto túru byste při návštěvě ostrova měli rozhodně absolvovat i vy. Proč? Když se vydáte na cestu před východem slunce a správně si ji naplánujete, čeká vás na vrcholu nezapomenutelný pohled na probouzející se krajinu. 

Vzhůru za slony

Věděli jste o tom, že na Srí Lance je nejvyšší hustota slonů na světě? Během své dovolené minimálně na jednoho slona určitě narazíte a budete si ho moci zvěčnit na památku. Nemáme ovšem na mysli slony v zajetí, ale ty divoké, které můžete sledovat ve volné přírodě. Srí Lanka je rájem slonů a nachází se zde také sloní sirotčinec.

Který z důvodů vás nalákal k návštěvě Srí Lanky nejvíce? Zmínka o místní gastronomii, příjemných teplotách, nádherných plážích či snad o slonech?


Zdroj: mundo.cz, zaletsi.cz, aktualne.cz

Napsat komentář