Neděle 14.07.2024
7 kouzelných míst v Irsku, která musíte navštívit
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

7 kouzelných míst v Irsku, která musíte navštívit

Když se řekne Irsko, nejspíš se vám vybaví skřítci, zelené pláně, pivo a whiskey. Jenomže Irsko toho nabízí tolik, že by se to do jednoho článku bohužel nevešlo. Proto jsme pro vás vybrali, podle nás, sedm nejkouzelnějších míst, která tam najdete. Právě díky nim se do tohoho smaragdového ostrova zamilujete a budete se na něj rádi vracet…

Nevynechte návštěvu hlavního města

Jakým jiným místem, než hlavním městem, začít? Dublin má své kouzlo. Narazíte v něm na křivolaké uličky se starodávnými nápisy, ale také na moderní čtvrti. Na sklenici Guinesse si můžete zaskočit do bývalého kostela nebo do proslulého Temple Baru. Samozřejmě nesmíte minout legendární Půlpencový most, Dublinský hrad a Trinity College. Za návštěvu stojí také návštěva lihovaru Jameson na Bow Street s ochutnávkou.

Nechte si zacuchat vlasy na Cliffs of Moher

Láká vás navštívit přes dvě stě metrů vysoké břidlično-pískovcové útesy, po kterých se můžete procházet a připadat si jako vládci světa? Pokud ano, nenechte si ujít návštěvu Cliffs of Moher (Moherských útesů). Tyčí se vysoko nad moře a při dobré viditelnosti nabízí krásné výhledy. Ovšem na použití dronu zapomeňte, na útesech je natolik větrno, že byste svůj dron již nikdy nenašli.

Potkejte dívku z Galway

O dívce z Galway zpíval například Ed Sheeran, který v tomto městě k písni Galway Girl natočil také klip. Ale nebyl jediným hudebním interpretem, který se ve své písni o městě Galway zmínil. Co je na tomto městě tak kouzelné, že o něm vzniklo tolik písní? Zjistěte to na vlastní kůži a projděte se uličkami tohoto města a také po pobřeží kolem typických barevných domů.

Roadtrip po Irsku bez návštěvy Ring of Kerry? Ani náhodou!

Chystáte-li se do Irska na roadtrip, určitě nevynechejte silnici Ring od Kerry. Na trase dlouhé necelých 200 kilometrů spatříte ty nejkrásnější a nejfotogeničtější výhledy, jaké si umíte představit. Výhledy na moře, na malebné pláže a do údolí vás okouzlí a budete si připadat jako v pohádce.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Najděte tu nejkrásnější pláž

Která pláž v Irsku je ta nejkrásnější? To je vskutku těžká otázka, na kterou neexistuje správná odpověď. Jak totiž v Irsku zjistíte, pláž může mít své kouzlo také v dešti, mlze a větru. Zejména pokud je opuštěná, pokryta jemným pískem a obklopena oceánem. Příkladem takové dokonalé pláže je například Fanore Beach.

Malebné městečko s barevnými domky

Chcete-li se kochat georgiánskou architekturou, a zároveň se projít okolo barevných domečků, které si přímo říkají o místo ve vašem instagramovém feedu, navštivte město Cork. Po Dublinu se jedná o druhé největší město v Irsku. V Corku se střetávají historické budovy, které patří převážně k univerzitnímu kampusu, s těmi moderními. Lákadlem je také hlavní obchodní třída, které nese název St. Patrick’s Street. Napadá vás snad něco víc typicky irského?

Nechte na sebe dýchnout historii v Rock of Cashel

Patří-li mezi vaše koníčky historie, určitě nesmíte vynechat návštěvu Rock of Cashel. Jedná se o pozůstatky středověkého hradu a kláštera. Kromě toho, že budete mít při návštěvě pocit, že se nacházíte na posvátném magickém místě, budete se moci také kochat okolní krajinou, která vám vezme dech.

Irsko je jedním slovem kouzelné. Smaragdový ostrov se jen málokomu nevryje pod kůži a nezanechá po sobě krásné vzpomínky. Ať se totiž v Irsku vydáte kamkoliv, bude to stát za to. Chystáte se do této krásné země?

Napsat komentář