Středa 22.05.2024
8 tajných míst pro netradiční dovolenou bez turistů
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
TRAVEL

8 tajných míst pro netradiční dovolenou bez turistů

Opět je čas relaxovat, vyčistit si hlavu a dopřát si pořádnou dovolenou. Jistě, ti s trochu tučnějším bankovním kontem mohou jet na Maledivy s all inclusive, ale my chceme něco jedinečného. Pokud i vy hledáte dovolenou, kde vás nebudou obtěžovat hordy turistů, prozradíme vám několik tajných míst, kde si každý najde to své – od zastánců udržitelnosti přes gurmány až po milovníky umění. Pojďme na to!

São Lourenço do Barrocal, Portugalsko

V hotelu „São Lourenço do Barrocal“ v portugalském regionu Alentejo si můžeme dopřát dovolenou, o které jsme vždycky snili jako děti – dovolenou na koni! V rozlehlém areálu farmy se nachází nejen vlastní vinárna, ale také koňská stáj. Zde si můžete objednat lekce jízdy na koni, zúčastnit se vyjížděk s průvodcem a zapomenout na vše, co vás v životě trápí.

Pro milovníky čokolády: Chocolate Village, Slovinsko

Je čas hodovat – bez výčitek, a to v Chocolate Village by the River, glampingovém resortu ve Slovinsku. Tady se všechno točí kolem čokolády. Čekají vás čokoládové masáže, workshopy, kde si můžete vyrobit vlastní čokoládu, čokoládová kosmetika, a dokonce i čokoládové pivo. Pokud po všech těch sladkostech budete potřebovat pohyb, můžete si půjčit kola nebo kajaky a prozkoumat okolní přírodní rezervaci.

Eumelia Farm, Řecko

Říká se, že nejlépe se spí po fyzické práci. Pokud tomu nechcete věřit, vypravte se na několik dní na biofarmu „Eumelia“, krmte zvířata, sbírejte olivy, pomáhejte lisovat víno a dozvíte se vše o ekologickém zemědělství v rámci programu „Work & Travel“. Zní to vyčerpávající? Je, ale zase si tím vyčistíte hlavu.

Eco Beach Camp, Dánsko

Chcete byste si konečně užít udržitelnější dovolenou? Vyzkoušejte „Eco Beach Camp“ na Bornholmu. Kemp se skládá z dvanácti glampingových stanů, které jsou téměř zcela CO2 neutrální, jídlo v kavárně je bez plastů a pochází z okolí a kosmetika v koupelně je od ekoznačky.

The Hilla, Německo

„Das Hilla“ není hotel, ve kterém se jen tak ubytujete, abyste si odpočinuli. Je to místo, kde s pomocí odborníků budete pracovat na svém osobním rozvoji. Čeká vás profesionální koučink na témata jako je dýchání, mindfulness, a také různé výlety do přírody v okolních lesích.

Wabi-Sabi architektura v Rossu, Nemecko

Jsou místa, která mají opravdu úžasnou atmosféru. Jako například „Rosso“ v Allgäu. Při rekonstrukci tohoto 200 let starého bývalého statku se hostitelé řídili japonskou filozofií wabi-sabi. Tato filozofie se řídí mottem: “Vše nedokonalé je vítáno.” Proto v „Rosso“ najdete i kusy nábytku s rohy a hranami – samozřejmě pohodlnými.

Umění v Seehofu, Rakousko

Obrazy, divadlo, koncerty – bez kultury se cítíme strašně prázdní. Krátký výlet do rakouského literárně-uměleckého hotelu „Der Seehof“ vám jí dopřeje až až. Nejenže se vyspíte v uměním vyzdobených pokojích a strávíte nespočet hodin v knihovně, ale můžete si také přečíst něco z díla místního spisovatele Thomase Glavinice.

Mea Via, Jižní Tirolsko

Pokud se v poslední době příliš často stravujete nezdravě, doporučujeme vám gurmánský výlet do hotelu „Slow Farm Hotel“. V jihotyrolské vesnici Bulla se totiž vše točí kolem vědomého vychutnávání dobrého jídla. Všechny podávané produkty pocházejí z vlastní farmy, můžete se dokonce podílet na pečení chleba nebo výrobě másla. A proč to stojí za to? Protože si díky tomu budete více vážit každodenního jídla. Sauna s horským panoramatem, ledová fontána a relaxační seník jsou už jen třešničkou na dortu.

Tak kam to bude?

Napsat komentář