Neděle 14 duben, 2024
Cestování po Česku: 3 tipy na říjnové výlety
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Cestování po Česku: 3 tipy na říjnové výlety

Je říjen vaším oblíbeným měsícem? Listy na stromech se již zbarvují, ve vzduchu se nese vůně podzimu, dny se zkracují a celý měsíc je uzavřen svátkem Všech Svatých alias Halloweenem. Co vše můžete v říjnu zažít? Máme pro vás pár tipů…

Dýňová farma

Milujete dýňovou polévku? Na podzim si v kavárnách objednáváte pouze pumpkin spice latte alias dýňové latté? Zkrátka a dobře, nemůžete se nabažit dýní? Pokud sledujete zahraniční influencery, možná jste si všimli, že mnozí z nich vyráží na dýňové farmy, kde si pořídí dýně na dlabání i vaření. Pokud vás vždy lákalo nějakou takovou farmu navštívit, máme pro vás skvělou zprávu – poblíž Berouna se totiž jedna taková nachází. Jmenuje se Bykoš a k mání jsou jak dýně jedlé, tak i ty dekorační. A samozřejmě nesmí chybět ani kukuřičné bludiště! A kdy je lepší doba k návštěvě dýňové farmy než v říjnu? 

Signal Festival Praha

Už máte plány na třetí říjnový prodloužený víkend? Konkrétně tedy na dny od 13. do 16. října? V Praze se v těchto dnech uskuteční Signal Festival. Pokud jste se ještě žádného z předešlých ročníků neúčastnili a nemáte tušení, o co se jedná, dovolte nám, abychom vám Signal Festival trochu přiblížili. Jedná se o festival, který se uskuteční v ulicích hlavního města a zahrnuje ukázky světelného umění. Letos festival zahrnuje jak oblíbený videomapping, tedy promítání na budovy, tak i loňskou novinku, kterou je AR instalace. Výroční desátý ročník SF, který nás letos čeká, nabídne více než kdykoliv dříve. Informace o festivalu, včetně map, aplikace a dalších věcí najdete na oficiálních stránkách Signal Festivalu.

Fotografie: Archiv redakce

Oslavte Halloween

Přestože Halloween není oficiálním českým svátkem, začíná se i u nás těšit stále větší oblibě. Pokud milujete strašidelné historky, vydlabané dýně a rádi se bojíte, podívejte se na akce ve vašem okolí, které se během posledního říjnového víkendu konají. Možná budete překvapeni, kolik strašidelných halloweenských dobrodružství se kolem vás koná.

Kam povedou vaše říjnové kroky?

Napsat komentář