Neděle 14.07.2024
Kam vyrazit na prodloužený víkend? 5 tipů na „víkendový getaway“
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Kam vyrazit na prodloužený víkend? 5 tipů na „víkendový getaway“

Každý chce na dovolené zažít něco, na co jen tak nezapomene. Prodloužený víkend je nejvhodnější dobou pro krátký, ale vzrušující výlet. Nudné výlety jsou minulostí. Dopřejte si letos něco výjimečného a inspirujte se seznamem destinací, který jsme pro vás sestavili. Každý si v něm najde něco pro sebe.

Do Lisabonu za kulturou

Hlavní město Portugalska je přímo přeplněné památkami. Desítky barokních andělů, kteří proměňují barevné fasády domů v malá umělecká díla, pravidelně berou dech nejednomu turistovi. Pokud chcete vidět víc, opusťte sluncem zalité ulice a vydejte se do některého z nespočtu muzeí, kterými se to v Lisabonu jen hemží.

Kultura v Lisabonu nezná hranic – od egyptských artefaktů v Muzeu Calouste Gulbenkiana přes pestrobarevný pop art v Muzeu Colecção Berardo až po Muzeum židovské historie.

Idyla ve Sprévském lese

Asi hodinu jízdy autem od Berlína se nachází jedna z nejmalebnějších krajin Evropy – Sprévský les. Sprévský les tvoří rozsáhlou vnitrozemskou deltu a biosférickou rezervaci, která je kultivována a chráněna. Pokud se nemůžete nabažit idylické zeleně, je nejlepší vydat se na poznávací túru podél řeky Sprévy. Ať už na kánoi, loďce, nebo výletní lodí s průvodcem, takovou pohádkovou atmosféru si nesmíte nechat ujít.

Tip: Pokud se rozhodnete pro tento prodloužený víkend, určitě ochutnejte proslulé spreewaldské okurky.

Sylt: Nejen párty na pláži

Malý ostrov v Severním moři není zdaleka tak chráněný před turisty jako před několika lety. Proč? Protože se tu z útulné přírodní idyly s typickými dunami a doškovými střechami stává Mekka severoněmecké párty scény. Na plážích jako Buhne 16 můžete přes den surfovat a jezdit na kiteboardu od večer až do rána se bavit v barech a na diskotékách.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Věděli jste, že… Buhne 16 je první nudistická pláž v Německu, která získala oficiální status už v roce 1920?

Ale nebojte se, nejsevernější německý ostrov má co nabídnout i těm, kteří si chtějí během prodlouženého víkendu odpočinout. Hodiny procházek po pláži, dobré jídlo, pocení v plážové sauně…

Lewis a Harris: Ostrov snů

Karibik je pravděpodobně na krátký výlet až příliš daleko, ale ostrov Lewis a Harris je na prodloužený víkend ideální. Je největším skotským ostrovem, nachází se v souostroví Vnější Hebridy v Atlantském oceánu a jeho písečné pláže jsou téměř totožné s těmi, které jsou kulisou na pohlednici z Karibiku. Protože ostrov není tak populární, turisty zde potkáte jen zřídka. Neváhejte se proto nechat zlákat rozmanitou krajinou s prehistorickými megality a okouzlujícími scenériemi.

Island: Koupele pod širým nebem

Island se pomalu, ale jistě stává trendy destinací. Nabízí tolik dobrodružství jako téměř žádná jiná destinace v tak krátkém čase. Od pozorování velryb a výletů za ledovci až po jízdu na islandských ponících a protancování noci na party v Reykjavíku. A samozřejmě, že absolutním vrcholem je koupání v některém z přírodních horkých pramenů. Nejlepší je přidat si pár dní dovolené!

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Kam se chystáte na víkend vy?

Napsat komentář