Pátek 1 březen, 2024
Minimalistický domeček, nekonečné výhledy nebo jurta: 3 dechberoucí glampingy, ve kterých si rozhodně odpočinete
Fotografe: Unsplash (unsplash.com)
TRAVEL

Minimalistický domeček, nekonečné výhledy nebo jurta: 3 dechberoucí glampingy, ve kterých si rozhodně odpočinete

Propojení tradičního kempování s luxusem několikahvězdičkových hotelů – tak lze popsat koncept dnes populárních glampingů. Jedná se o ideální způsob, jak strávit momenty v přírodě, aniž byste se museli rozloučit s pohodlím. Dopřejte si tento populární trend a ubytujte se v některé z moderních chaloupek či jurt, za kterými nemusíte cestovat daleko, jelikož se nachází přímo v Česku. Kde je najdete?

Tripeek

Odpočinek v srdci Hostýnských vrchů je přesně to, co si po náročném pracovním týdnu zasloužíte. Dřevěný domeček je plně vybavený a nabízí maximální relax v minimalistickém provedení. Volné okamžiky můžete strávit pozorováním okolní přírody skrze velké prosklené okno, uvolněním ve vířivce, grilováním u venkovního posezení nebo výletem k poutní bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Tripeek vás okouzlí v jakémkoliv ročním období!

Forest Glamping

Glamping Forest najdete v podhůří Jizerských hor. Jelikož je umístěn doslova mezi lesem a loukou, těšte se na nekonečné výhledy do okolní krajiny. Ubytování je navrženo tak, aby dosahovalo co největšího souladu s přírodou a řídilo se kritérii udržitelného způsobu života. Dokonce zde nenajdete ani připojení k Wi-Fi, a proto se vám zde na chvilku zastaví čas, během něhož se budete moct svobodně nadechnout a načerpat energii.

Yurt In The Wood

Pokud si chcete vyzkoušet, jakým způsobem žijí asijští nomádi, ubytujte se v jurtě nedaleko Dvora Králové nad Labem. Yurt In The Wood se nachází pod korunami stromů podhůří Krkonoš a je postavena s maximálním ohledem k životnímu prostředí. Kromě jedinečného zážitku si dopřejete také opravdový relax díky privátní wellness zóně se sudovou saunou a finskou vanou. Pro uvolnění svalů si můžete objednat i relaxační masáž. Ráno pro vás bude připravena vydatná snídaně zahrnující fermentované produkty z kokosu, vajíčka od šťastných slepiček, žitný chléb a další dobroty od lokálních výrobců.

Podlehli jste již kouzlu glampingu?

Napsat komentář