Středa 22.05.2024
Omán: Kouzelná země, která vás přenese do pohádky
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Omán: Kouzelná země, která vás přenese do pohádky

Láká vás návštěva Arabského poloostrova, ale Dubaj je pro vás příliš rušná? Zamiřte místo toho do pohádkového Ománu, který se skládá z bělostných pláží, nekonečných pouští a nádherných přírodních scenérií…

Zamiřte do pohádkové metropole s nádhernou architekturou

Omán, nebo chcete-li Sultanát Omán, jak zní celé jméno tohoto arabského státu, leží na pobřeží Arabského moře a zaujme vás svou krásnou přírodou, průzračným mořem i nádhernou architekturou. Pokud chcete návštěvu Ománu zahájit v tepající metropoli, vyrazte do hlavního města zvaného Maskat. Podél pobřeží se zde táhne tříkilometrová promenáda, na tržišti Mutrah Souq si můžete nakoupit spousty suvenýrů a povinnou zastávkou je mešita sultána Kábúse, jež byla otevřena v roce 2001 a pojme 20 000 věřících. Jedná se o nádherný kolos, ve kterém můžete mimo jiné spatřit krásný křišťálový lustr a obrovský perský koberec, jenž váží přes 21 tun.

Ztraťte se na chvíli v písečných dunách

Zamilovali jste si film Duna či pouštní planety z Hvězdných válek? Pokud chcete na vlastní oči spatřit nádherné písečné duny, které mnohdy dosahují až do výšky 100 metrů, a láká vás na chvíli se ztratit v poušti, Wahibská poušť je místo pro vás. Zažijte na vlastní kůži, jaké to je být beduínem a neomítněte ani projížďku na velbloudovi.

Procházejte se po písčitých plážích a zavítejte i do hor

Toužíte po nekonečných písečných plážích a rádi byste na vlastní oči spatřili želvy? To pak vyrazte do východní části Ománu. Na pláži Rass al Hadd se totiž nachází želví porodnice. Až budete mít relaxu tak akorát, můžete se vydat za dobrodružstvím a poznat zblízka ománskou přírodu. Během desetikilometrové procházky po The Balcony Walk si vychutnáte tolik nádherných výhledů, že na ně budete ještě dlouho vzpomínat.

Zažijte opojnou atmosféru Ománu na vlastní kůži a vydejte se na Arabský poloostrov za koupáním, poznáním i nádhernou přírodou!

Napsat komentář