Přemýšleli jste někdy, kde všude se mohl potulovat nechvalně proslulý hrabě Drákula? Už nemusíte. Můžete se totiž rovnou vydat po jeho stopách. V Rumunsku se nachází řada míst, která jsou obestřena rouškou upírských tajemství.
Předobrazem hraběte Drákuly ze stejnojmenné knihy Brama Stokera byla skutečná historická postava. Vlad III. Dracula, řečený také Vlad Napichovač, byl valašským knížetem a žil na území dnešního Rumunska. Tam a v Bulharsku je pokládán za lidového hrdinu, protože bojoval proti Osmanské říši. Pro zbytek světa je ale spíše hororovým upírem.
Hrad Bran, Transylvánie
První zastávkou na dobrodružné cestě za hrabětem Drákulou musí být hrad Bran, často označovaný jako Drákulův hrad. Tato středověká pevnost tyčící se na malebném kopci v Transylvánii inspirovala k vyobrazení Drákulova domova Brama Stokera. Jednalo se nicméně pouze o autorovu domněnku. Ve skutečnosti neexistují žádné důkazy o tom, že by zde Vlad Napichovač doopravdy žil. Hrad byl přestavěn na muzeum a milovníky upírů potěší jeho strašidelné chodby a místnosti, ze kterých dýchá minulost.

Hrad Corvin, Hunedoara
Hrad Corvin se nachází v rumunském městě Hunedoara a někdy jej tak lze najít také pod názvem Hrad Hunedoara. Podle legendy zde byl Vlad Napichovač vězněn. Strašidelnou a majestátní atmosféru hradu vytvářejí nejen opevněné zdi, ale také temné podzemní chodby a velkolepé sály.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ: SNÍMEK NOSFERATU OVLIVŇUJE I MÓDNÍ SVĚT

Drákulův dům, Segešvár, Transylvánie
Vlad Napichovač se nenarodil na hradě, jak by se mnozí mohli domnívat. Ve skutečnosti byl jeho rodným městem Segešvár, kde se nachází i jeho dům. Ten byl postupem času přestavěn na muzeum. Návštěvníci zde mohou nejen obdivovat různé exponáty související s hrabětem Drákulou, ale také se dozvědět něco o historii regionu. Historické centrum města Segešvár navíc bylo v roce 1999 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kostel Snagov, Ilfov
Opravdu oddané fanoušky upírů by mohla potěšit návštěva kostela Snagov. Právě v něm byl totiž byl Vlad Napichovač pohřben. Legendy praví, že by se zde měly nacházet také jeho ostatky, ale když byla v roce 1931 hrobka otevřena, zela prázdnotou. Kostel leží na ostrově nedaleko Bukurešti a návštěvníkům tak nabízí skutečně jedinečný zážitek.
Hrad Poenari, Făgăraș
Hrad Poenar je pevnost, která se nachází na svahu hory a byla údajně skutečným domovem Vlada Napichovače. Cesta na hrad je náročná, protože je velmi strmá a je během ní nutno zdolat 1480 schodů. Jakmile se ale dosáhnete na vrchol, oceníte každý krok, který jste udělali. Poenari nabízí překrásný výhled do okolí a umožňuje kochat se krásou pohoří Făgăraș, údolím řeky Arges i přehradou Vidraru s vodní elektrárnou. Hrad pochází z počátku 13. století a dnes už je z něj spíše zřícenina. Návštěva této historické památky však otevírá možnost nahlédnout do života středověkých knížat ve východní Evropě.

Průsmyk Borgo, Karpaty
Borgo je důležitým místem v ději Stokerova románu. Hrabě Drákula tímto průsmykem podniká svou osudovou cestu z Transylvánie do Anglie. V knize je průsmyk Borgo popisován jako nebezpečná a zrádná cesta, na které není nouze o obří vlky a netopýry. Ve skutečnosti to zde zlověstně nepůsobí. Oblast je dokonce jedním z nejmalebnějších rumunských regionů. Najdete zde nádherné výhledy, tradičními vesnice a rozlehlé lesy.

Město Kluž-Napoca, Transylvánie
Četli jste knihu Drákula opravdu pozorně? Pokud ano, pak jistě víte, že Kluž je místem, kde Jonathan Harker strávil noc před tajuplnou cestou na Drákulův hrad, aby tam vyřídil všechny potřebné dokumenty. I po dlouhých staletí si město s téměř 300 tisíci obyvateli zachovává svou úchvatnou atmosférou. Dlážděné křivolaké uličky se vinou napříč městem a jsou lemovány malebnými kavárnami, galeriemi i obchody.
Zdroj: Wikipedia, Mysterious Adventures Tours, Secret Romania
$content$