Neděle 21 duben, 2024
Face Icing & Ice Globes: Je toto tajemství skvěle vypadající pleti?
Fotografie Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Face Icing & Ice Globes: Je toto tajemství skvěle vypadající pleti?

Od masáží kostkami ledu až po beauty nástroje v podobě ice globes. Nedávný trend TikToku, ale také několik let osvědčená technika hollywoodských hvězd, které začínají své ráno osvěžující koupelí obličeje v umyvadle naplněném kostkami ledu. V poslední době je kryoterapie na seznamu všech dobrých lázní, zatímco v beauty světě se používá vše od mraženého aloe-vera po ledové čajové sáčky již po celá desetiletí.

Co je to Face Icing?

Jedná se o kryoterapeutické ošetření, při kterém je pokožka vystavena extrémně nízkým teplotám po dobu několika minut. Říká se, že má řadu výhod v péči o pleť.

Stejným způsobem, jako ledujeme zranění, můžeme zmírnit zánět a otoky (zejména kolem očí). Chlad také pomáhá odvádět přebytečné tekutiny z lymfatického systému, stahuje cévy a tělo pak reaguje tak, že do oblasti pošle krev. Pomáhá taktéž povrchově zpevnit pokožku, snížit mastnotu, zmírnit akné, zklidnit zarudnutí, zmenšit póry a definovat rysy.

Led nemusí být jen zmrzlá voda!

Zmrazené kostky mléka jsou každoročním hitem léta na Instagramu (mléko uklidňuje, zvláště po dni na slunci), dobrou volbou jsou i mražené bylinkové čaje. Zelený čaj je antibakteriální, heřmánkový čaj zklidňuje pokožku a ledové kostky aloe vera jsou velmi hydratační.

Oldschoolový přístup používání kostek ledu přímo na kůži však není tak dobrý. Buď je zabalte do obvazu, nebo do hadříku (klidně na čištění brýlí). Tímto způsobem získáte chlad, aniž byste zmrzli či narušili ochrannou vrstvu kůže. Nenechávejte led ležet na jakékoli části pokožky příliš dlouho, protože by mohl způsobit podráždění, zarudnutí, a dokonce i omrzliny. A nezapomeňte následně obličej hydratovat, aby se vaše pokožka nevysušila.

Pokud jde o studené kosmetické procedury, i skromná kostka ledu prošla vylepšením. Ice globes neboli kryokoule vyrobené z různých materiálů rozhodně rozpumpují váš krevní oběh. Jednoduše vložte do mrazáku nebo lednice a používejte buď na holou tvář, nebo spolu s olejem či sérem (v podstatě s čímkoli, co má lehkou texturu) a vmasírujte do pokožky. Studená koule rozproudí krev, a zároveň pomůže produktu proniknout hlouběji do vaší pokožky a zvýší tvorbu kolagenu, což vám opět poskytne pevnější a zářivější vzhled.

Face Icing však není pro každého!

To, že je něco trendem sociálních sítí, však neznamená, že je to pro vás to pravé. I přes všechny výhody může používání ledu vaši pleť poškodit; zanechat ji „zmrzlou“, suchou, hrbolatou a dehydratovanou. Námraza na obličeji může způsobit podráždění a zarudnutí, zejména u lidí, jejichž pokožka je citlivá.

Pokud si všimnete, že vaše pokožka je obzvlášť mdlá – řekněme po party, noci pití, špatného jídla nebo nekvalitního spánku – Face Icing by pro vás mohl být tím správným ranním krokem číslo jedna. Ale není to všelék ani dlouhodobé řešení kožních problémů, jako je akné, genetické váčky pod očima, vrásky nebo jiné problémy. Neměli byste tedy tuto techniku používat více než jednou denně. Je to jen dočasný způsob, jak trochu probudit svou pleť po dlouhé noci nebo náročném dni.

A pamatujte: žádná zkratka nebo rychlá náprava nefunguje stejně dobře jako prevence. Chcete-li se povadlé pleti vyhnout úplně, upřednostněte spánek, hydrataci a vyváženou stravu.

Napsat komentář