Neděle 14.07.2024
Do popředí se opět dere vlasový odstín, který dobře znáte z 90. let
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Do popředí se opět dere vlasový odstín, který dobře znáte z 90. let

Dlouhá a tmavá zima je pryč a přetočili jsme již i hodiny, abychom si užili delší slunné dny. Jelikož je jaro období změn a nových začátků, proč nezačít u svých vlasů? Přivítejte spring chill blonde! O jaký odstín jde, pro koho je vhodný a jak jej docílit?

Jaký odstín je spring chill blonde?

Spring chill blonde je odstín, který krásně vyniká na osvěžujícím jarním slunci, je dokonalou kombinací máslové a popelavé barvy a nelze se ho nabažit. Kromě toho je dostatečně univerzální na to, aby vyhovoval naprosto všem ženám. Nejedná se ale o úplnou novinku.

Vzpomínáte na Pamelu Anderson a její blond hřívu, když se proháněla po pláži v Pobřežní hlídce? Nebo na dlouhé kudrnaté vlasy Drew Barrymore, které vynesla ve snímku Poison Ivy, aby je později zkrátila do mikáda pro film Vřískot? Přesně u těchto ikon má spring chill blonde své kořeny.

Co byste měli vědět před zesvětlením?

Abyste docílili tohoto jarního odstínu, je nutné jít cestou zesvětlování. Jelikož se ale jedná o poměrně drsný zásah do vašich vlasů, měli byste je mít v co nejlepším stavu. Investujte proto do kvalitních šamponů a kondicionérů, chybu neuděláte ani s vlasovou maskou nebo olejem na vlasy. Pokud si vlasy upravujete, ať už kulmou, nebo žehličkou, používejte tepelnou ochranu. Nezapomínejte ani na pravidelné zastřihování.

Spring chill blonde potěší i kudrnovlásky

Kudrnaté vlasy jsou od přírody sušší, postrádají lesk a mohou být náchylnější k lámání. To ale neznamená, že by se ženy s kudrnatými vlasy měly tomuto odstínu vyhnout. Naopak! Je jen třeba dbát na to, aby vlasy byly opravdu v co nejlepším stavu, a svou hřívu raději svěřit do rukou opravdových profesionálů.

Jak dosáhnout spring chill blonde?

Spring chill blonde je odstín, který se snaží být co nejvíce přirozený, s minimálními nároky na údržbu. Jedná se o opravdu hustý studený melír, který je u kořínků tmavší kvůli tomu, aby proces odrůstání nebyl příliš viditelný. Pokud vyrazíte do kadeřnictví, je dobré si s sebou přinést nějakou referenční fotku, aby specialista věděl, co po něm chcete.

Nejedná se ale o snadný proces, a proto se nepokoušejte spring chill docílit doma. A to obzvláště v případě, že barvení vůbec nerozumíte. Mohli byste skončit s odpálenými chemlonovými vlasy, které hrají oranžovou nebo kanárkově žlutou barvou. Tento odstín je o tónování vlasů, kdy se odstín toneru a působení odvíjí podle kvality vaší hřívy. Je tak na místě tuto alchymii raději nechat na profesionálech.

Zaujal vás odstín spring chill blonde?

Napsat komentář