Středa 22.05.2024
Rychlá manikúra nebo jednoduchá vlasová kúra aneb Wellness si můžete dopřát i doma
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Rychlá manikúra nebo jednoduchá vlasová kúra aneb Wellness si můžete dopřát i doma

V dnešním uspěchaném životě si často neumíme najít dostatek času na kosmetické procedury. Ale právě tuto přestávku bychom si měli dopřávat. Sami sobě i svému tělu. Wellness v domácím prostředí je stejně dobré a funguje podle stejných pravidel jako v profesionálních lázních. Nejlepší, co můžete udělat, je odložit telefon a plně se věnovat relaxaci. Jediné, co potřebujete, je útulná atmosféra a dostatek času. Pojďme na to!

Relax pro tělo i mysl

Mezi vysavačem a hromadou prádla oddech nenajdete. Pro wellness ve vaší domácnosti potřebujete útulnou atmosféru. Může to být koupelna, ale nemusí. Některé zkrášlovací procedury lze provádět i na pohovce nebo na balkoně. Ať už se rozhodnete dopřát své mysli a tělu relaxaci kdekoli, musíte si vytvořit příjemné místo. To znamená ztlumit nebo úplně zhasnout světla, zapálit svíčky a nechat v pozadí hrát jemné melodie.

Tip: Svíčky s vůní levandule, santalového dřeva nebo vanilky mají díky své vůni relaxační účinky.

Manikúra a pedikúra

Rychlou manikúru nebo pedikúru lze vždy nějak začlenit do každodenního života. Ale kdy jste si dopřáli opravdu rozsáhlou péči o ruce nebo koupel nohou? Tyto procedury přinášejí mnoho výhod a jsou skvělé pro pokožku i nehty.

Jak na to?

  1. Důkladně odstraňte lak z nehtů.
  2. Připravte si misku s vroucí vodou a ponořte do ní několik sáčků heřmánkového čaje.
  3. Když voda zchladne na příjemnou teplotu, přidejte několik kapek kokosového oleje a namočte do ní ruce a nohy.
  4. Nyní už jen relaxujte, alespoň po dobu 10 minut.
Fotografie: Pexels (pexels.com)

Parní sprchy a boxy

Parní koupele a parní sprchy jsou také skvělými způsoby oddychu, které si můžete dopřát doma. Teplá pára má nejen relaxační a hydratační účinky, ale také čistí pokožku. Póry se otevřou a pokožka se zbaví nahromaděných nečistot. Pleť tak bude jasnější, čerstvě prokrvená a bude tak lépe vstřebávat masky, séra a krémy. Perfektní!

DIY infrasauna

Infračervená lampa může svým účinkem skutečně konkurovat profesionální masáži. Infračervené světlo totiž proniká kůží hluboko do svalové tkáně a zajišťuje zvýšený průtok krve, detoxikaci a relaxaci, a to i bez tak intenzivního pocení jako v sauně.

Terapie infračerveným světlem je momentálně velmi populární, a proto by měla být nezbytnou součástí vašeho wellness programu. V ideálním případě byste měli svému tělu dopřát 20-30 minut červeného světla, abyste se mohli zcela uvolnit.

Vlasová kúra

Intenzivní, a především přirozenou péči si užijí jak namáhané, tak suché vlasy. S vlastnoručně vyrobenými maskami na vlasy se trefíte do černého.

Recept na vlasovou kúru je jednoduchý

  1. Smíchejte lžičku olivového oleje, rozšlehané vejce, 3 lžíce jogurtu a 2 lžičky medu.
  2. Masku naneste na ručníkem vysušené vlasy a poté si vlasy zabalte do turbanu z fólie a předem nahřátého ručníku.
  3. Udělejte si pohodlí a nechte působit alespoň 20 minut. Čím déle, tím lépe.
  4. Opláchněte vlasy teplou vodou.

Jaké kosmetické procedury máte rádi a praktikujete vy?

Napsat komentář