Pátek 1 březen, 2024
Krémy, oleje i masky: Redakce GrapesMag se dělí o své zimní tipy v péči o pleť
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Krémy, oleje i masky: Redakce GrapesMag se dělí o své zimní tipy v péči o pleť

Zima je v plném proudu a všichni víme, že péče o pokožku je v tomto období ještě náročnější než kdy jindy. Jak si zdravou pleť udržuje redakce GrapesMag?

Dominika Blchová

„Protože mám velmi citlivou a zranitelnou pleť, je pro mě péče o ni v zimě nevyhnutelná. Snažím se na obličej používat krémy, které pomáhají hydratovat a zabraňují vysoušení. A co se týče těla, vyhýbám se častým koupelím v horké vodě. Po mytí používám různé přírodní oleje, které nezanechávají pokožku suchou a podrážděnou. A navíc používám pouze přírodní cruelty-free kosmetiku.”

Kateřina Spacek

„Stejně jako Domi, i já mám velice jemnou pokožku. A zimu si bez pořádné dávky hydratace nedokážu představit. Hydratační krém mám tak po ruce téměř nepřetržitě, protože se zdá, že moje pleť hydratace nemá nikdy dost. Samozřejmě nezapomínám ani na výživu, rovněž ve formě přírodních olejíčků. V oblibě mám arganové nebo levandulové oleje. A jednou nebo dvakrát za týden na pleť nanáším hydratační pleťovou masku. A pochopitelně se neobejdu ani bez svého oblíbeného balzámu na rty Labello.”

Klára Turková

„Já mám docela suchou kůži, a proto se v zimě hodně mažu krémem, hlavně obličej. Nejraději mám Niveu. Chrání každý typ pleti a je určena pro děti i dospělé. Anebo si mažu rty i citlivá místa na rukou mastičkou z Oriflamu – legendárním Zázračným kelímkem. Je velmi užitečný, nosím ho neustále s sebou. A také piju vodu s citronovou šťávou. Vitamín C je silným antioxidantem, který napomáhá obnovit dobrý stav pokožky.”

Káťa Matoušková

„Zimy u nás na severu dávají mojí pleti pořádně zabrat. Nejlepší obranou je proto řádná péče. Krémy střídám s pleťovými oleji a neustále u sebe nosím krém na ruce a balzám na rty. Mou oblíbenou kratochvílí, kterou si během zimy dopřávám alespoň jednou týdně, je použití peelingu. Moje pleť je pak dokonale hladká a jemná. Samozřejmě nesmím zapomínat ani na pleťové masky, které mou pleť zvláční, a navíc také krásně voní.” 

A jak v zimě pečujete o svou pleť vy?

Napsat komentář