Neděle 14 duben, 2024
Lněná blond je letošním podzimním trendem!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Lněná blond je letošním podzimním trendem!

Co měsíc, to nové trendy. A někdy je těžké v té přemršti sledovat ty nejnovější. Proto jsme se s vámi rozhodli rozdělit o nejnovější podzimní trend, který se týká vlasů. Heslo zní: lněná blond!

Co přesně je lněná blond?

Letos v létě jste si mohli všimnout krátkých střihů po vzoru devadesátek, ale i trendy účesů po vzoru Barbie. Pokud jste sledovali kodaňský týden módy, nebo jste na něj dokonce zavítali, pak zcela jistě víte, že nyní frčí svěží a jednoduché účesy jako jsou nízké drdoly.

Největší ohlas v této sezóně však měly chladná blond a sluncem políbená měděná barva. Díky jemným, a ne tak dramatickým tónům působí lněná blond opravdu uvolněným a přirozeným tónem. Na rozdíl od platinové nebo ledové blond nevyžaduje tento odstín tak dramatické zesvětlování a péče o něj je také o něco snadnější. Pokud byste chtěli své vlasy oživit, můžete zvolit pudrové, krémové či taupe melíry nebo balayage.

Proč volit lněnou blond?

Blond odstíny jsou v teplých měsících vždy populární a letos se lněné blond vlasy shodují s trendy, které podporují univerzálnost, nositelnost a svěží, čistý vzhled. A proto nás neopouští ani na podzim. Nedávný vzestup barbiecore a estetiky „vanilkové dívky” zvýšil zájem o blond odstíny napříč všemi obory. Lidé totiž chtějí přirozenost!

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Jak na lněnou blond

Vzhledem k tomu, že lněná blond zahrnuje celou řadu odstínů obsahujících béžové a šedé tóny, chladný neutrální povrch a dimenzionální odlesky, je důležité poradit se se svou kadeřnicí nebo kadeřníkem, aby vám pomohl vybrat ten správný odstín. Doma se o tento trend rozhodně nepokoušejte. Mohlo by to skončit katastrofou nebo opravdu nevzhlednou kanárkově žlutou. Ale to se týká jakéhokoliv odstínu blond.

Kdo si může lněný odstín dovolit?  

Vzhledem k tomu, že lněná blond je opravdu univerzální odstín, mohou si ji dovolit všichni. Nicméně pamatujte, že ideální odstín zcela závisí na vaší přirozené barvě a tónu pleti a také na odhodlání k údržbě. Takže co sluší vám, nemusí vůbec slušet vaší kamarádce a naopak. Pokud máte tmavší základ, je lepší volit teplejší odstín, aby nedocházelo k dramatickému kontrastu. Vzpomeňte si na éru špatně udělaného ombré. Chcete přece působit stylově!

Pokud patříte mezi přírodní blondýnky nebo tmavovlásky toužící po změně, pak je lněná blond právě pro vás. Je to nenáročný odstín, který působí velice stylově a přirozeně a s pomocí vašeho stylisty můžete vypadat opravdu cool a svěže i na podzim.

Napsat komentář