Pátek 1 březen, 2024
Philippe Pinatel po čtyřech letech opouští MAC Cosmetics a míří do Merit Beauty jako CEO
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
BEAUTY

Philippe Pinatel po čtyřech letech opouští MAC Cosmetics a míří do Merit Beauty jako CEO

Philippe Pinatel, uznávaný globální prezident značky MAC Cosmetics, 26. ledna společnost opustil. Na jeho místo usedne Aida Moudachirou-Rebois. Ta převezme nejen jeho titul, ale získá také místo ve výkonném vedení.

Předání moci ve společnosti MAC

Philippe Pinatel, který do společnosti MAC nastoupil v roce 2018 jako senior viceprezident a generální ředitel, se zásadním způsobem podílel na nedávných úspěších značky. Jeho odchod předznamenává novou éru, do čela společnosti MAC se postaví Aida Moudachirou-Rebois. V interní zprávě společnost Pinatelovi poděkovala za jeho přínos pro MAC a pogratulovala Moudachirou-Rebois k její nové funkci.

Pinatelovo působení

V memorandu bylo rovněž zdůrazněno několik významných úspěchů dosažených pod Pinatelovým vedení. Mezi tyto úspěchy patřilo úspěšně uvedení řasenky MACStack a řady péče o pleť Hyper Real. Tyto produkty významně přispěly k nedávnému prudkému nárůstu prodejů značky v oblasti péče o pleť a líčení.

Vzestup společnosti MAC na vrchol

Značka MAC Cosmetics byla oceněna jako nejvýkonnější značka společnosti Estée Lauder pro fiskální rok 2023. Rovněž si vydobyla pozici nejlepší kosmetické značky na světě. Nárůst prodejů značky v oblasti péče o pleť byl způsoben zejména uvedením produktu Hyper Real a zrychlení prodejů make-upu dále upevnilo její přední místo v portfoliu značky Lauder. Kromě toho byla MAC podle údajů Euromonitoru třetí největší světovou značkou make-upu a podle údajů společnosti Circana nejlepší značkou v USA.

Pinatel míří do minimalistické Merit Beauty

Merit Beauty si svůj debut odbyla na začátku roku 2021. Podle prohlášení značky dosáhly její oční stíny Solo Shadow během dvou týdnů od uvedení na trh prodeje ve výši 1 milionu dolarů.

„Katherine Power vybudovala výjimečnou značku, která si rychle upevnila vedoucí postavení v moderním kosmetickém prostředí, a to z velké části díky pozoruhodně angažované a diferencované spotřebitelské základně. Jsem nadšen z toho, že budu moci přispět k jejich úspěchu a pokračovat v inovacích, tvorbě a zvyšování úrovně kosmetických zážitků pro naše zákazníky,“ nechal se slyšet Pinatel. Od svého uvedení na trh společnost Merit expandovala do Velké Británie a rychle se stala populární. Manažerský tým společnosti se tak s příchodem Philippa dále rozrůstá.


Zdroje:

https://wwd.com/beauty-industry-news/beauty-features/philippe-pinatel-merit-beauty-ceo-mac-1236159727/

https://bnnbreaking.com/finance-nav/business/philippe-pinatel-to-depart-mac-cosmetics-aida-moudachirou-rebois-to-succeed/

Napsat komentář