Pondělí 22 duben, 2024
5 beauty trendů TikToku, které stojí za vyzkoušení
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

5 beauty trendů TikToku, které stojí za vyzkoušení

Během posledních dvou let se TikTok stal jednou z našich nejoblíbenějších platforem pro sledování trendů a virálních kosmetických hacků, a to díky tvůrcům obsahu, kteří v aplikaci sdílejí své nejnovější objevy. Od růžového korektoru na kruhy pod očima, po soap brows – pro každého je tu něco. Podívejte se na virální kosmetické trendy TikToku, které rozhodně stojí za vaši pozornost.

Rtěnka nebo tekutá tvářenka?

Použití rtěnky či krémové tvářenky je jedním z nejvirálnějších make-up triků tohoto roku. Ušetříte nejen místo v kosmetické taštičce, ale také peníze.

Prvním krokem je nanesení zvolené rtěnky na lícní kosti a dolů do středu nosu, poté pomocí štětce či houbičky zapracujte produkt do pokožky. Dejte pozor na množství, které na pleť nanesete, jelikož rtěnka bývá více pigmentovaná než klasická pudrová tvářenka. 

Pokud nevíte, jaký odstín rtěnky zvolit a vydali byste se do obchodu pro novou, můžete se rovnou podívat na tekuté tvářenky, které také mají dvojí využití. Můžete je použít na tvář, jak je již výše zmíněno, či dokonce na rty – tento tip vám přinášíme hned v dalším trendu.

Existuje dokonalý odstín rtů!

Většina z nás pravděpodobně strávila mnoho hodin snahou najít tu nejlepší barvu rtěnky v odstínu svých rtů, ale zdá se, že uživatelé TikToku toto věčné dilema konečně vyřešili.

Ve svém virálním videu sdílejí, že tři produkty, které potřebujete pro svůj „dokonalý odstín rtů“, už nejspíše máte ve své kosmetické taštičce! Spoiler alert: ani jedna z nich není rtěnka. Tužku na obočí místo tužky na rty, tvářenka a čistý lesk na rty.

Stačí použít tužku na obočí na vnější okraj rtů jako linku, doprostřed rtů přejet jakýmkoli odstínem krémové tvářenky, kterou obvykle používáte na tváře, a zakončit to čistým leskem.

Růžový korektor

Nový trend korektorů, který před pár týdny obletěl kosmetickou komunitu na sociálních sítích. Nárůst popularity spočívá v tom, jak korektor vypadá na určitých tónech pleti. Tento trend zvýrazní přirozené podtóny vaší pleti, čímž vytvoří přirozenější vzhled. 

Nejprve si udělejte klasický make-up a zastavte se, až budete hotoví s nanášením báze (podkladová báze, krémová kontura, tvářenka atd.). Vezměte svůj klasický korektor a naneste ho na hřbet ruky. Poté vezměte svou tekutou tvářenku a smíchejte ji s korektorem. Nyní použijte štětec a nanášejte tento vytvořený mix do vnitřních koutků a pod oči (jako byste normálně nanášeli korektor). Nakonec pokračujte ve zbytku make-upu.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Dává smysl, proč toto funguje a vypadá to tak dobře. Růžová je směs červených, oranžových a žlutých odstínů. Tyto barvy jsou opakem modré, zelené a fialové, takže růžová je nejlepší pro zakrytí tmavých kruhů pod očima na světlejších tónech pleti. Ti s tmavšími tóny pleti by se měli poohlédnout po více oranžových a červených barevných korektorech. K tomu můžete bezpodmínečně použít červenou nebo oranžovou tvářenku či rtěnku, nebo můžete míchání vynechat a vydat se do obchodu, kde si rovnou tuto novinku můžete pořídit.

Trend jednoho bodu

Konturování může být matoucí, ale s tímto geniálním tipem je pokus o zvýraznění lícních kostí snadný. Namísto toho, abyste se pokoušeli vytvořit přímou linii od tváří k linii vlasů, použijte krémovou konturu k nanesení pouze jediné tečky. Jakmile tuto tečku lehce rozetřete, zůstane vám jemný obrys, který vytváří efekt vyšších lícních kostí.

Soap brows 

Myslím, že se všichni shodneme na tom, že je to obrovská úleva, když víte, že plné obočí jste schopni vytvořit sami doma za pár minut. Nyní, když zvládáte klasickou úpravu obočí, nemělo by být překvapením, že je tu nový trend, který také můžete zavést do své rutiny.

„Mýdlové obočí“ je pojmenováno zcela výstižně – vše, co k tomu budete potřebovat, je klasické mýdlo. Výsledky jsou divoké! I ty nepoddajné chloupky obočí lze zkrotit a uhladit do vzhledu umělé laminace obočí. Ovšem stejně jako u každého nového kosmetického trendu i zde trvá déle, než sami zjistíte, zda toto skutečně funguje i pro vás.

  1. Nastříkejte mýdlo buď vodou, nebo sprejem na obličej.
  2. Použijte kartáček na obočí a otřete ho o vlhké mýdlo.
  3. Vyčešte chloupky obočí směrem nahoru nebo ve vašem preferovaném stylu.
  4. Prstem uhlaďte chloupky naplocho nebo dokreslete další chloupky tužkou.

I když výsledky jsou nepopiratelné, mýdlo nemusí sedět na pokožce každému, zvlášť pokud máte citlivou pokožku. Mýdla jsou pro pokožku bezpečná, protože většina z nich je na trhu dermatologicky ověřená, může ovšem mít vysušující a dehydratační účinek. Naštěstí pro nás kosmetické značky pracují přesčas, aby vytvořily produkty na obočí bezpečné pro naši pokožku, které napodobují vzhled mýdlového obočí bez jakékoli citlivosti. Proto nyní v obchodech seženete přímo mýdlo na úpravu obočí a nejrůznější gely, které mýdlo nahradí. Někteří TikTokeři dokonce doporučují vyzkoušet fixační gely na vlasy. 

Sílu TikToku nelze popřít. Jakmile se produkt stane virálním, očekávejte, že se během několika dnů vyprodá. Pravděpodobně proto, že víme, že recenze produktů a snímky před/po jsou zaručeně dobrou reklamou, zvláště pokud jde o krásu. A co vy, vyzkoušeli jste již některý z těchto trendů?

Napsat komentář