Neděle 14.07.2024
Trend „messy hair” nosí celebrity i influenceři a vy můžete také
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Trend „messy hair” nosí celebrity i influenceři a vy můžete také

Vypadat co nejlépe nemusí vždy znamenat mít uhlazený, upravený a profesionální vzhled. Někdy je třeba pravý opak! Rozcuchaný střapatý účes, který dodá rebelský nádech, ať už máte krátké, nebo dlouhé vlasy, je v kurzu. Jak docílit zdánlivě nedbalého účesu, který působí dojmem, že jste právě vstali z postele?

Jak vlastně vypadá „messy hair”?

Než se rozhodnete pro tento účes, dejte si pozor, že hranice mezi sexy neupravenými vlasy, a zkrátka jen rozcuchanými vlasy, je tenká. „Messy hair” musí vypadat rafinovaně. Za znovuzrození tohoto trendu v roce 2024 můžeme děkovat návrhářům a módním značkám jako Annie’s Ibiza nebo 16Arlington, a také návratu estetiky grunge a minimalismu 90. let.

Pokud jde o „it-girls”, jednou z největších ikon tohoto trendu je supermodelka Kate Moss, těsně následovaná Alexou Chung a herečkou Siennou Miller.

Jak „messy hair” dosáhnout?

Velkou výhodou „messy hair” je, že se hodí opravdu pro všechny typy a délky vlasů.

Použijte tričko

K dosažení tohoto vzhledu můžete experimentovat s obyčejným bavlněným tričkem. Po umytí vlasů naneste pěnu nebo sprej s mořskou solí a poté si pomocí trička natupírujte vlasy od konečků směrem k pokožce hlavy. Tato metoda pomáhá vytvořit přirozenější rozcuchanou texturu. Měkká tkanina trička je k vlasům šetrná a pomáhá omezit jejich krepatění.

Masáž hlavy

Než začnete s úpravou vlasů, udělejte si jemnou masáž pokožky hlavy. Nejenže je to skvělý pocit, ale masáž také pomáhá zvětšit objem u kořínků a přirozeně vlasy pozvedne. Po masáži se předkloňte a vyfénujte vlasy se zaměřením na kořínky, abyste jim dodali objem.

Trik s balónem

Po úpravě vlasů jemně protřete balonek jejich horní vrstvou, abyste vytvořili trochu statické a rozlítané prameny. Tato technika dodá vlasům zajímavou texturu a způsobí, že budou vypadat rozcuchaně.

Napsat komentář