Každý z nás musí v zimě trochu pozměnit svou kosmetickou rutinu. A to se týká i péče o vlasy. Pokud vás zajímá, jak své vlasy udržet i nadále zdravé a vyživené, pak jste na tom správném místě.
Nezapomínejte na hydrataci pokožky hlavy
V zimě je naše pokožka kvůli nedostatku vlhkosti ve vzduchu suchá a svědí. A zatímco se nám v obličeji tvoří šupinky, ve vlasech dochází ke tvorbě lupů a rovněž šupinatění, což způsobuje padání vlasů. Lze tomu nějak předejít? Odpověď zní: ano!
A to masáží hlavy teplým vyživujícím olejem jako je například kokosový nebo arganový. Tyto oleje pronikají hlouběji do samotného vlasu a udržují je hydratované a vyživované. A co víc? Masáž zlepšuje prokrvení vlasové pokožky, čímž vyživuje vlasové folikuly, což stimuluje růst vlasů. No neberte to!
Myjete si vlasy každý den? Chyba!
Pokud jste zvyklí na denní umývání vlasů, pak na to raději rychle zapomeňte. Vaše vlasy totiž potřebují své přirozené oleje, aby přečkaly zimu. Čím více si je myjete, tím více je vysušujete, a to bez ohledu na to, kolik kondicionéru nebo oleje použijete. Snažte se proto v zimních měsících snížit frekvenci mytí vlasů.
Týdně používejte hloubkovou masku na vlasy
V zimě nepodceňujte prevenci. A tou je rozhodně i týdenní ošetření maskou na vlasy, která zajistí celkové zdraví vaší hřívy. V zimě studený vzduch vlasy mnohem rychleji vysušuje. Z toho důvodu je třeba vlasy hloubkově vyživovat častěji než obvykle.
Tip: Pokud nepatříte mezi zastánce masek na vlasy, vyzkoušet můžete i bezoplachový kondicionér, který vám poskytne dodatečnou ochranu před vysušením.
Mimochodem, masku na vlasy si můžete z pár ingrediencí vytvořit i doma. Postačí vám k tomu vejce a med. Vaječný žloutek má totiž ve vodě rozpustné peptidy, které vlasy vyživují a stimulují jejich růst. Med je pak bohatý na aminokyseliny a vitamíny, které vlasy vyživují. Masku můžete doplnit i oblíbeným vlasovým olejem a péči završit sérem pro hydrataci.
Nevycházejte ven s mokrými vlasy
Věděli jste, že studený vzduch rozšiřuje vlas? Ten je pak náchylný k lámání, a to také může způsobit vyblednutí barvy. Než tedy vyjdete ven, vlasy vždy poctivě vysušte. Pokud možno, mytí vlasů si naplánujte na dobu, aby mohly uschnout přirozeně a vy jste nemuseli používat fén.
A kdo chodí v zimě ven s mokrými vlasy? Přeci ten, kdo utíká od kurýra převzít balíček. A ano, i ta minutka či dvě se v zimě počítají.
Nezapomínejte na pokrývku hlavy
Vlasy jsou nejvíce namáhány, když jsou vystaveny chladnému a suchému větru a sněhu. Proto je mějte vždy zakryté šátkem nebo kloboukem. Navíc klobouk můžete podložit hedvábným či saténovým šátkem, abyste zabránili statické elektřině převzít kontrolu nad vašimi vlasy.
A jak jste na tom se zimní péčí o vaše vlasy vy? Mění se nějak vaše vlasová rutina, nebo zůstává stejná jako ve zbytku roku?
Zdroj:
$content$