Neděle 14.07.2024
5+1 trendů z fashion weeků, které ovlivňují současnou módu: Nejen Siren Chic a žabičkové podpatky
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

5+1 trendů z fashion weeků, které ovlivňují současnou módu: Nejen Siren Chic a žabičkové podpatky

Dvakrát ročně se v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži konají týdny módy. Vedle trendů, které se objevují na přehlídkových molech, plejádu toho, co bude trendy, obvykle přináší i street style. Které dosavadní módní kreace z fashion weeků ovlivňují současnou módu?

Oversized kabáty z umělé kůže

Aby si jednotlivý kousek vysloužil označení módní trend, musí obvykle splňovat několik klíčových faktorů – musí se přizpůsobit různým estetickým stylům, musí být módní i praktický a musí nabízet vítanou dávku něčeho nového.

Všechny tyto požadavky splňuje oversized kabát z umělé kůže. Možná jsme si od umělé kůže v posledních sezónách dali pauzu, ale na přehlídkových molech se začala znovu objevovat. Glamour a elegantní ovesized kabát je zkrátka něco, co musíte mít. Nosit se dá totiž přes všechno a se vším!

Kancelářský styl Siren Chic

Za kancelářský Siren Chic tak trochu může trend businesscore. Jedná se o styl, který byl vítaný v Londýně a už tehdy se očekávalo, že se s ním setkáme i na dalších týdnech módy, a to včetně pařížského.

V čem kouzlo tohoto trendu spočívá? Představte si pouzdrové sukně, lodičky na jehlovém podpatku a halenky s límečkem. Styl Siren Chic je definován neutrálními barvami, zajímavými, strukturovanými a přiléhavými siluetami a texturou v kombinaci s odvážnými, ale jednoduchými šperky a červenou barvu v podobě kabelky nebo dlouhých nehtů.

Baleríny a lodičky na žabičkovém podpatku

V následujících sezónách se vzdáme podpatků. Trendy budou balerínky, a pokud by se vám přeci jen po podpatcích stýskalo, vsaďte na ty žabičkové. Lodičky s žabičkovým podpatkem jsou neuvěřitelně stylové a ideální volbou pro ty ženy, které se bojí podpatky vynést. Navíc se tento typ obuvi hodí ke všemu ve vašem šatníku.

Večerní úplety

Večerní úplety jsou k dispozici v tolika možných variantách, že si z nich vybere každý. A toho si je vědoma i značka Zankov, která úplety předvedla na newyorském týdnu módy, a to včetně červených pletených šatů s odpovídající šálou. Pokud vsadíte spíše na neutrální barvy, máte vyhráno. Takový typ úpletu se totiž hodí ke všemu.

Červená na každém kroku

Červená je jednou z nejoblíbenějších barev a návrháři s tím souhlasí. Tato barva a její odstíny budou letos úplně všude. Vsadit tak můžete na monochromatický vzhled nebo červené punčocháče a červené boty s žabičkovým podpatkem doplněné o oversized kabát nebo texturovaný blejzr. Uvidíte, že červená je přesně ta barva, kterou si brzy zamilujete.

Volánové detaily

I když tu mašle s námi budou ještě nějakou dobu, je jimi teď možná trochu přesyceno. A snad proto se ideální paralelou k mašlím stává volán. Akcent volánu dodává každodennímu základnímu modelu další charakter. Pokud nevíte, který kousek do svého šatníku zařadit, můžete vsadit na top nebo blůzku, jejichž oblast dekoltu volány lemují. Takové kousky působí viktoriánsky a nadčasově, takže s nimi určitě chybu neuděláte.

Napsat komentář