Neděle 14.07.2024
Jaké základní kousky nesmí ve vašem šatníku letos chybět? Nejen texturovaný blejzr nebo baggy jeans
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Jaké základní kousky nesmí ve vašem šatníku letos chybět? Nejen texturovaný blejzr nebo baggy jeans

Všichni se neustále měníme a vyvíjíme, a stejně tak na tom jsou módní trendy. To ale neznamená, že musíte každou sezónu obměňovat svůj šatník. Místo toho se poohlédněte po kouscích, které jsou nadčasové a patří k těm základním.

Vsaďte na texturovaný blejzr

Blejzr je jedním z těch každodenních základů, který má ve vašem šatníku opravdu velkou váhu. Vynést ho můžete do práce, obléct ke speciální události nebo přidat k neformálnímu oblečení a získat tak stylový vzhled. V roce 2024 však obyčejný blejzr moc velký dojem neudělá. Místo něj hledejte kousek, který se pyšní dotekem textury. Vsadit můžete na semiš nebo tvíd. A proč texturovaný blejzr? Textura totiž vytváří vizuální dojem, který vašemu vzhledu dodá luxusnější šmrnc.

Baggy jeans

Co předpovídá rok 2024 pro svět módy? Oversized kousky! A to ve všech kategoriích. Pokud sáhnete po baggy jeans, nezapomeňte, že styling je všechno. Vzhledem k tomu, že působí velice výrazným dojmem, kombinujte je například s vypasovaným rolákem, blůzkou nebo vsaďte na stylové bílé tričko. V zimě tento outfit ještě více povýšíte, když ho doplníte vlněným kabátem nebo dlouhým trenčkotem.

Nadčasové kouzlo trenčkotu

Ani trenčkot nesmí chybět ve vašem šatníku. Klasika je sice klasika, ale letos se můžete obrátit i k modernější verzi. Pohrát si lze se zapínáním, barvou, nebo dokonce siluetou, pokud zvolíte trenčkot ke kotníkům. Stejně jako u blejzrů, i u oblíbených trenčkotů bude hrát hlavní roli textura. Zkusit můžete poutavý kostkovaný pléd nebo šedý tvíd.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Pouzdrová sukně

Při myšlence na pouzdrovou sukni se nám obvykle vybaví kancelář. Letos se ale z pouzdrové sukně stává základní kousek, se kterým můžete experimentovat. Pokud toužíte po modernější verzi, zvážit můžete materiály jako kůže, satén nebo semiš, které dodají sukni luxusnější vzhled. Můžete také vyzkoušet kombinaci pouzdrové sukně s nečekanými akcenty. A co k této sukni vynést za boty? Kozačky, mokasíny nebo mules jsou žádanou volbou!

Balerínky v novém kabátu

Balerínky byly znovu jedním z hlavních trendů v loňském roce a ještě chvíli tu s námi zůstanou. Věřte tomu, nebo ne, ale letošní jaro uvidíte balerínky snad všude. Jen v tak trochu lepším provedení. Maximalisté možná už teď sahají po botkách se cvočky a kamínky, a podle jejich rad byste se měli řídit i vy. Detaily jako jsou neutrálně laděné kotníkové pásky nebo jemné kovové akcenty mohou tyto botky snadno povýšit.

Baggy jeans, tvídový trenčkot nebo kožená pouzdrová sukně? Pro který kousek poběžíte jako první?

Napsat komentář