Neděle 14.07.2024
Jako byste získali stroj času: Vraťte se do roku 2014 a připomeňte si, co nosily ty největší „Tumblr girls”
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Jako byste získali stroj času: Vraťte se do roku 2014 a připomeňte si, co nosily ty největší „Tumblr girls”

Zdá se, že mánie kolem Tumblru se znovu dostává do popředí. Stejně jako tomu bylo v roce 2014, kdy „tumblerky” byly ikonami, u kterých se většina z nás inspirovala. Pamatujete si ale na některé z tehdejších trendů?

Combat boots

Combat boots neboli vojenské boty, anebo prostě a jednoduše „těžké“ boty byly tím typem obuvi, který tumblerky nejčastěji nosily k šatům nebo sukním a toužila po nich každá z nás. Dnes tyto boty nahrazují boty na platformě.

Mřížkovaný vzor

Mřížkovaný vzor v pastelových barvách byl před deseti lety vidět na Tumblru úplně všude. Na legínách, tričkách, šatech… dokonce i na pozadí telefonů, protože mřížky musely být všude! Tento vzor teď střídá ten šachovnicový.

Kolové sukně

Pokud jste neměli kolovou sukni, jako byste snad ani neexistovali. Koneckonců, kolová sukně v kombinaci s koženou bundou a předlouhým šátkem nebo šálou, to byl triumfální outfit podzimu 2014. Letos nicméně frčí styl tenniscore, takže volbou na jistotu budou tenisové sukně.

Roztrhané skinny

V šatníku žádné tumblerky nesměly chybět roztrhané skinny jeans. A to nejlépe v černé barvě. Skinny jeans jsou ale pasé a letos frčí baggy jeans a cargo. Uvidíte, že jsou navíc daleko pohodlnější než potrhané skinny.

Síťované punčochy

Síťované punčochy byly tím trendem, který se dal kombinovat se vším. Zatímco kolem roku 2007 a 2008 si tento kousek zamilovali příznivci emo, o pár let se jich ujaly Tumblr královny. Máme ale rok 2024 a trendem jsou barevné punčocháče. A letos obzvláště ty rudé!

Flanelky

Samozřejmě v našem výčtu nesmí chybět ani flanelky. Všem se jistě hned vybaví outfit, který sestával ze síťovaných punčocháčů, vojenských bot, tmavých šortek a… flanelky! Ta se ale často nosila i jen jako módní doplněk zavázaný kolem pasu.

@daisychainhalo 14 yr old me is jealous #2014tumblr #fashiontiktok #outfit #fashion #clothes #clothing #vintage #softgrunge #tumblrgirl #tumblr2014 #outfitinspo ♬ Love Buzz (2009 Re-mastered Version) – Nirvana

Kožené bundy

Kožené bundy budou mít v našem šatníky sice vždycky své místo, ale letos je nahrazují kožená saka. Nutně to však neznamená, že byste své bundy měli nechávat na dně svých šatníků. Stejně jako tumblerky, i my víme, že se dají vynést ke každému outfitu.

Dlouhé náhrdelníky

Samozřejmě rok 2014 definovaly i dlouhé náhrdelníky, které byly spíše lacinými doplňky. Dost často se na nich objevovaly přívěsky v podobě foťáku nebo sovy. A pochopitelně, že čím větší, tím víc cool!

A na čem jste před deseti lety díky Tumblru ujížděli vy?

Napsat komentář