Neděle 14.07.2024
TikTok jako platforma udávající módní trendy: Zjistěte, co je tenniscore, balletcore nebo twee, protože letos budou vládnout
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

TikTok jako platforma udávající módní trendy: Zjistěte, co je tenniscore, balletcore nebo twee, protože letos budou vládnout

Nedávno jsme vstoupili do nového roku a s ním i do nové řady módních trendů. Některé z nich tu s námi jsou sice už od loňska, ale slyšeli jste třeba o trendu „twee“? Pokud rádi zkoušíte nové trendy, pak jste na tom správném místě!

Tenniscore

V posledních několika letech se stala z estetiky TikToku jakási samostatná kultura. Představila nám totiž zábavný a inspirativní způsob, jak přistupovat k oblékání. A estetika, kterou bylo těžko ignorovat, je tenniscore. Právě ta poskytla těm z nás, kteří milují pohodlí, optimální řešení oblékání. Kdo by se necítil pohodlně v teniskách? I letos je čas popadnout své plisované šortky a svetry s výstřihem do V!

Balletcore

Balet a móda jdou ruku v ruce. Uplynulý rok byl výraznou oslavou všeho ženského a holčičího. Zejména baletní kostýmy se po spolupráci mezi J. Crew a New York City Ballet staly ohromně populární. Na začátku roku 2024 balletcore nadále nabírá na síle a tlumené barvy, balerínky, příjemný kašmír nebo mašle do vlasů jsou stále na přední frontě obchodů po celém světě.

Coastal grandma

Ačkoli se pobřežní babičkovská estetika neboli coastal grandma stala oblíbenou v roce 2022, své popularitě se těší i v letošním roce. A dá se říci, že její hvězda stoupá. Jak už název napovídá, coastal grandma je estetika, která čerpá inspiraci z životního stylu, který si všichni vybavíme, když si představíme starší, bohatou ženu, která žije u moře. Jde o klasický a upravený styl, který definují kvalitní úplety v zimě a lněné oblečení a perly v létě.

Twee

Termín „twee” v podstatě znamená příliš roztomilý. Tato estetika je inspirována tumblerkami z roku 2015. Představte si podkolenky, hipsterské brýle a klobouky s širokými okraji. Ač třeba nezastáváte nošení těchto kousků v roce 2024, můžete bez obav sáhnout po dalších twee inspirovaných kouscích jako punčocháče, minisukně nebo košile s límečkem.

Cottagecore

Romantická estetika zrozená za covidové pandemie tu s námi ještě nějakou dobu zůstane. Cottagecore definovaný nadýchanými rukávy, květinovými potisky, košíky a kovbojkami je ztělesněním klidného útulného životního stylu zbaveného technologií, plného čerstvých vajec a ještě teplého kváskového chleba. A vzhledem k tomu, že poptávka po šatech s nadýchanými rukávy je stále vysoká, stejně tak jako roste obliba stuh, mohou se fanoušci tohoto stylu jen radovat.

Eclectic grandpa

Estetika eklektického dědečka, která je vtipným odklonem od estetiky coastal grandma, je souhrnným označením pro mnoho trendů, které jsme si v posledních letech oblíbili. Svetrové vesty, baseballové čepice a všechny retro a kýčovité věci spadají přesně do této módní škatulky, které se říká také grandpacore.

Napsat komentář