Pátek 1 březen, 2024
Kim Kardashian se stala Brand Ambassadorkou módního domu Balenciaga
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Kim Kardashian se stala Brand Ambassadorkou módního domu Balenciaga

Úspěšná podnikatelka, matka čtyř dětí, televizní osobnost, celebrita, podnikatelka a žena, která si jde za svým. Kim Kardashian se dá popsat mnoha slovy. Novinkou, která by neměla ujít žádnému milovníkovi módy, je její oficiální propojení s módním domem Balenciaga.

Demna a Kim? Nerozlučné power duo

Módní dům Balenciaga je nejčastěji spojován se dvěma jmény – Demna Gvasalia a Kim Kardashian. První jmenovaný je kreativním ředitelem domu již od roku 2015. Jeho předchůdcem ve funkci byl Alexander Wang, který svou pozici opustil po pouhých třech letech. Druhou jmenovanou není nikdo jiný než žena, která se ráda obléká od hlavy až k patě právě do modelů Balenciagy.

V roce 2021 se na prominentní Met Gala dostavili bok po boku a vzbudili ohromný povyk. Nikoliv kvůli tomu, že přišli společně, nýbrž kvůli oděvu. Určitě si vzpomenete, na onen černý outfit, který zakrýval oba zmíněné.

V roce 2022 se Kim stala dokonce součástí přehlídky módního domu Balenciaga v rámci pařížského Haute Couture Weeku. Po mole se prošla společně s Dua Lipou a Nicole Kidman. Rovněž se stala součástí několika kampaní.

Kontroverze okolo módního domu

Bylo vlastně jen otázku času, než spolu Balenciaga a Kim Kardashian uzavřou oficiální partnerství. Mráčkem na jinak prázdném nebi se ale stala kontroverze, kterou vyvolala kampaň pro jaro a léto 2023, jež vyšla v roce 2022. Nesla název Balenciaga Gift Shop a zobrazovala děti s plyšovými medvídky oblečenými do kožených postrojů, které připomínaly BDSM. U široké veřejnosti se tato kampaň setkala s nepochopením a módní dům musel kampaň stáhnout a přišel i s veřejnou omluvou.

Další přešlap, žaloba a veřejné prohlášení 

Jenže záhy se objevila další kontroverze. Tentokrát se jednalo o kampaň Office. Na té spolupracovala stejná agentura i scénograf jako na kampani Gift Shop. Značka Balenciaga proti oběma podala žalobu a opět došlo na další veřejné prohlášení. V něm se značka distancovala od kampaně a omluvila se, že o zobrazení dokumentu z rozsudku soudního procesu US versus Williams, který se týkal dětské pornografie, neměla ponětí.

Návrat Kim Kardashian zpátky pod křídla kontroverzní značky

Právě v návaznosti na tyto přešlapy samotná Kim vyjádřila své pochyby a znechucení nad oběma kampaněmi. Jak se ale ukázalo, vše se nakonec vysvětlilo – Balenciaga se distancovala a veřejně omluvila a o dva roky později se Kim Kardashian stala součástí rodiny ambassadorů módního domu. Přidala se tak k Nicole Kidman, Michelle Yeoh či Isabelle Huppert.

Mimochodem víte, kdo Denmu a Kim seznámil? Nebyl to nikdo jiný než Kanye West. Od toho ale dala značka ruce pryč v roce 2022 poté, co pronesl několik antisemitských komentářů.


Zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Balenciaga 

https://www.balenciaga.com/en-cz/balenciaga-brand-ambassadors

Napsat komentář