Neděle 14 duben, 2024
7 podcastů, které si zamilujete
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN ONLINE & TECH

7 podcastů, které si zamilujete

Pokaždé, když posloucháme nové díly těchto skvělých podcastů, říkáme si: „Tohle by měl znát každý.” A upřímně doufáme, že mnozí z vás si určitě najdou alespoň jeden, který je přesně podle vašeho gusta. Co je lepšího na dlouhé cesty za letními dobrodružstvími než právě podcasty, když i playlisty jsou příliš krátké?

Fashion Session

Dvě úžasné a šikovné aktivistky Zuzka a Natália spojily síly a vymyslely svůj eco friendly podcast, kde vysvětlují, jak to funguje v módním průmyslu a jak bychom to mohli změnit. A nejen to – ukážou vám, jak žít ekologičtěji, kde nakupovat, proč podporovat secondhandy a lokální značky a mnoho dalšího. Vyhledejte tedy tyto dvě silné ženy a nalaďte se s nimi na udržitelnější životní styl.

Šatníky

Nyní trochu z jiného soudku. V tomto projektu Radia Wave vám Veronika Ruppert představí módu z českých šatníků. Vyzpovídá jejich majitele a nahlédne do toho, co se skutečně nosí. Pokud vás zajímá, co nosí například Marie Butula nebo Léna Brauner, určitě si poslechněte a nechte se inspirovat.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Vražedné psyché

Pokud vás zajímá poněkud temná historie tohoto světa, a zároveň na dobrou noc neposloucháte pohádky, ale spíše kriminálky, poslechněte si tento podcast (upozorňujeme, že 18+). Dozvíte se příběhy ze života sériových vrahů – tuzemských i světových. Ne každého toto téma nadchne, ale pokud do této skupiny lidí patříte, přijdete si na své.

Knihokec

Adriána Moré a její láska ke knihám. Tak bychom to shrnuli. Stejně jako ona pro vás každý měsíc shrne to nejlepší čtení, poradí vám, jak si vybrat knihy, a to z různých žánrů, ukáže vám způsoby, jak číst víc, nabídne několik recenzí a mnoho dalšího. Nenašli jste ještě podcast o knihách, který by byl pro vás? Tak to jste tento určitě minuli…

My děti ze stanice 2020

Podcast umělce jako je Jan Bican si nelze nechat ujít. Zaměřuje se totiž na lidi z oblasti umění a kultury, ptá se jich, jaké to je dělat svou práci, jak se k ní dostali, a dozvíte se, že to není tak jednoduché, ale také jak úžasné je dělat v životě to, co vás baví. Tak se o tom běžte přesvědčit sami.

Ranní úvaha

Krátké několikaminutové rozhovory na různá náhodná témata – to je to, co si musíme dát ráno ke kávě. Zkusíte to? Určitě se vám tyto zajímavé úvahy budou líbit a budete je poslouchat třeba cestou do práce nebo do školy. Každý díl je převyprávěn někým jiným a každý je o něčem jiném. Někdy vás k zamyšlení přimějí i ty nejobyčejnější věci…

Fotografie: Pexels (pexels.com)

#VogueCSTalks

Československý VOGUE nedávno představil podcast, v jehož každém díle se dozvíte, o čem je aktuální číslo časopisu. Těšit se můžete také na rozhovory se známými osobnostmi z oboru, a to na nejrůznější témata. Uvidíte. Pokud však čtete VOGUE, určitě víte, o čem je řeč a že můžete očekávat jen to nejlepší.

Nyní se posaďte – v autobuse, na gauči, v autě… na tom nezáleží, a poslouchejte. Koneckonců, trochu toho odpočinku si zasloužíme, v jakékoli podobě. Možná si rozšíříte obzory v mnoha oblastech, ani nebudete vědět jak. Stačí jen poslouchat.

Napsat komentář