Středa 22.05.2024
Navštivte Řecko přes filmové plátno: Maestro a 5 dalších tipů na filmy a seriály!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN TRAVEL

Navštivte Řecko přes filmové plátno: Maestro a 5 dalších tipů na filmy a seriály!

Chystáte se na dovolenou do Řecka a chcete se dopředu naladit? Podívejte se na pohodový film s řeckou tematikou. Nebo vám letos dovolená nevyšla a rádi byste se aspoň na chvilku do slunného Řecka přenesli? Určitě znáte legendární filmy o řecké historii jako Trója, 300: Bitva u Thermopyl a spoustu dalších. Co ale nějaká oddechovka ze současnosti? Přinášíme vám 6 filmů a seriálů, které vás doslova vtáhnou do této oblíbené dovolenkové destinace!

Maestro (in Blue)

Zaznamenali jste, že Netflix uvedl první řecký seriál? A rozhodně stojí za to! Není to totiž pouze romantický příběh plný krásných scén z řeckého ostrova. Myslíte si, že život na malém řeckém ostrůvku je pohádka plná sluníčka a azurového moře? Pojďte s Maestrem odhalit realitu a temné stránky… Praní špinavých peněz, obchod s drogami, domácí násilí, pomluvy, konzervativní názory (nejen) na homosexualitu… A k tomu samozřejmě zakázaný milostný románek a nádherné scenérie z ostrova Paxos. Garantujeme vám, že archetypy postav z tohoto seriálu po zhlédnutí na dovolené poznáte.

Mandolína kapitána Corelliho

Fascinuje vás období 2. světové války? Ve filmu, který byl natočený na motivy stejnojmenného románu od Louis de Bernièra, se propojuje fiktivní milostný příběh a skutečné válečné události. Děj se odehrává na ostrově Kefalonie, který byl za války okupován Italy a Němci. Krásná a chytrá dcera lékaře Pelagia má k italskému okupantovi, kterého musí hostit ve vlastním domě, zpočátku odpor. Ten si ji ale později získá hrou na mandolínu. V hlavních rolích se můžete těšit na Penélope Cruz a Nicolase Cage. Pokud rádi čtete, tak knižní podobu tohoto příběhu rozhodně přibalte do kufru na dovolenou!

Moje tlustá řecká svatba

Tato oddechová komedie o řecké rodině žijící v USA si dělá legraci ze stereotypů řeckých rodin. Možná vám přijdou trochu přehnané, ale skoro každý Řek vám potvrdí, že přesně takhle to u nich doma funguje. Za úspěchem filmu stojí částečně Tom Hanks, který svou produkcí pomohl vtipnému scénáři kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalos. Ta v něm popsala svou rodinu. Hlavní postava Tula pracuje v řecké restauraci svých rodičů, a protože je jí třicet, všichni jí hledají vhodného řeckého manžela. Tula si ale vybere jinou cestu – nechá se zaměstnat v cestovní agentuře své tety a proti nevůli otce se zamiluje do Američana. Komedie má 2 díly a na podzim letošního roku se očekává premiéra třetího pokračování.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Můj život v ruinách

V této romantické komedii uvidíte v hlavní roli opět Niu Vardalos. Tentokrát si zahraje americkou profesorku, která se vrátí za svými kořeny do Řecka, kde zkusí práci turistické průvodkyně. Čekají ji nároční klienti a podivný řidič autobusu, ale všechny nástrahy se jí nakonec podaří překonat. Pohodový film si dělá legraci z různých typů turistů na poznávacím zájezdu. Můžete ho brát jako návod, na co se průvodce nikdy neptat.

Mamma Mia!

Film natočený podle stejnojmenného muzikálu pravděpodobně znáte. Zamilovali jsme si ho pro známé písničky švédské skupiny ABBA, scenérie malého řeckého ostrůvku a romantický příběh. Dcera ztřeštěné majitelky hotýlku chce na svatbu pozvat svého neznámého otce. Zádrhel nastane ve chvíli, kdy pozve tři potencionální tatínky… Film se dočkal také druhého dílu. Věděli jste, že první film byl natočen na ostrově Skopelos, kdežto druhý vznikl v Chorvatsku? Mamma Mia! je hvězdně obsazené – těšit se můžete na Meryl Streep, Pierce Brosnana, Colina Firtha či Amandu Seyfried.

Durrellovi

Tento seriál vznikl podle třídílného románu spisovatele Geralda Durrella, ve kterém popisuje život své rodiny na krásném ostrově Korfu. Tam se přestěhovali z Velké Británie s nadějí na lepší život. Vtipný a pohodový seriál má 4 série a uvedla ho i Česká televize.

Který z těchto filmů a seriálů jste si zamilovali? Nebo se chystáte některý z nich zhlédnout před dovolenou? A znáte nějaké další filmy z řeckého prostředí?

Napsat komentář