Středa 22.05.2024
Bojíte se rádi? 4+1 filmů, na které se podívat o Halloweenu
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FUN

Bojíte se rádi? 4+1 filmů, na které se podívat o Halloweenu

Pravé podzimní počasí je tady. A spolu s ním poselství pestrobarevného listí, dýni, pumpkin spice latté, a především také strašidelných filmů ideálních pro Halloween! Které jsme pro vás letos vybrali?

Vrána

Vrána je kultovním snímkem z dílny Alexe Proayase. Film, který oslaví už 30 let, vznikl na motivy gotického komiksu Vrána z pera Jamesa O’Barra. O něm se traduje, že je prokletý, neboť jeho vznik doprovázela řada incidentů. A stejně tak snímek, při kterém tragicky zahynul Brandon Lee.

A o čem film je? Děj začíná Ďábelskou nocí v Detroitu, kdy je policejní seržant Albrecht povolán k hrozivému zločinu. Dívka jménem Shelly Webster byla několikrát znásilněna a těžce zraněna, zatímco se na to všechno musel dívat její snoubenec Eric Draven, který byl během běsnění pobodán, zastřelen a následně vyhozen z okna. Rok se ale s rokem sešel a na Erikově náhrobku přistane vrána. Ta začne do náhrobku klobat, aby Erica probudila.

Návrat oživlých mrtvol

Návrat oživlých mrtvol zrežíroval Dan O’Bannon, a byť název působí strašidelně, jedná se spíše o komediální snímek.

Věděli jste ale, že film se skutečně odehrál? Tedy alespoň takový příběh vypráví 3. července 1984 předák Frank novému zaměstnanci Freddymu. Dokonce mu poví, že se u nich ve skladě nachází sudy s jedovatým plynem Trioxin, v nichž se nachází mrtvá těla z děsivé Noci. A ty se rozhodne nováčkovi Freddymu ukázat. Když ale bouchne do sudu, aby dokázal, že jsou těla v bezpečí, úplně tomu tak není. Do vzduchu nechtěně vypustí toxický plyn, který probudí mrtvolu uvnitř sudu a následně i další mrtvá těla.

Evil Dead

Evil Dead je rozhodně obrovským kultem. Na začátku 80. let jej zrežíroval Sam Raimi a tenkrát netušil, jak velké slávě se bude film těšit. Nakonec se totiž dočkal 5 celovečerních filmů, a dokonce i televizního seriálu, videoher a muzikálu.

Děj se točí kolem temné knihy Necronomicon, která je popsána sumerským textem. Když se hlavní hrdina Ashley Joanna Williams neboli Ash ve ztvárnění nezapomenutelného Bruce Campbella vydá spolu s přáteli do jedné odlehlé chaty uprostřed Tennessee, pustí si tajemnou nahrávku, kde kdosi temný sumerský text odříkává. Jedná se ale o temná zaklínadla, která na svět přivádí opravdové zlo, a přátelé Ashe se stanou posedlí démonickými entitami.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Moje sestra vlkodlak

Moje sestra vlkodlak je kanadský horor, který zrežíroval v roce 2000 John Fawcett a dodnes se těší veliké oblibě. A to zejména mezi dospívajícími.

Příběh se točí kolem dvou dospívajících sester Brigitte a Ginger Fitzgeraldových, které jsou posedlé smrtí a vším morbidním. Ani jedna z nich nemá v malém městečku Bailey Downs kamaráda, a tak si dají slib, že v 16 letech odejdou z domova, nebo společně zemřou. Když se jedné noci sestry vracejí domů, Ginger dostane menstruaci, což vycítí děsivé monstrum, které jí odtáhne kamsi do lesa. Brigitte ale včas sestru bojující o život najde a doprovodí ji domů, kde se jí snaží zachránit život. To se jí nakonec podaří, ale ona se najednou začne chovat zvláštně. A další úplněk se blíží.

The Devil All The Time

The Devil All The Time je z tohoto seznamu nejnovějším snímkem. Pochází z roku 2020 a režie se ujal Antonio Campos. Spíše než hororem je tento film psychologickým thrillerem, ve kterém sledujete osud několika postav. Jejich příběhy se proplétají napříč koncem druhé světové války až do 60. let 20. století.

Vše začíná, když na Šalamounových ostrovech najde americký mariňák Willard Russell seržanta Millera Jonese staženého z kůže a ukřižovaného japonskými vojáky. Willard ukončí Jonesovo utrpení tím, že ho střelí za ucho. Po válce Willard na cestě domů do Coal Creeku v Západní Virginii projíždí městem Meade v Ohiu, kde se seznámí s Charlotte, servírkou v bistru, a fotografem Carlem Hendersonem. Willard a Charlotte se vezmou a přestěhují se do Knockemstiffu v Ohiu, kde se jim narodí syn, kterého pojmenují Arvin.

V tomto filmu se objeví herecký ansámbl, který tvoří Tom Holland, Bill Skarsgård, Riley Keough, Jason Clarke, Sebastian Stan, Haley Bennett, Eliza Scanlen, Mia Wasikowska a Robert Pattinson, který zde předvedl opravdu neuvěřitelný herecký výkon.

Jak jste na tom vy a horory? Bojíte se rádi, nebo se tomuto žánru raději vyhýbáte?

Napsat komentář