Středa 22.05.2024
Filmy a seriály? Redakce GrapesMag vám předá svá podzimní doporučení!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Filmy a seriály? Redakce GrapesMag vám předá svá podzimní doporučení!

Jaké tři věci má na podzim společné naše redakce? Zaprvé milujeme podzimní módu, zadruhé milujeme podzimní přírodu a zatřetí milujeme pocit, kdy se můžeme zabalit do teplých dek, zahrnout se dobrotami a kouknout na nějaký pěkný film nebo seriál! Co doporučujeme?

Deni Hartmannová

„Je jich aktuálně plný Instagram a není se čemu divit, Gilmorova děvčata jsou zkrátka podzimní klasikou. Nakoukané je mám několikrát, a vlastně mi přijde zajímavé, jak se v průběhu let vyvinul a podstatně úplně změnil můj názor na některé postavy. Taky se vám například s věkem zprotivila Rory? I přesto jedno rozhodně zůstalo – miluju Stars Hollow a tenhle seriál je moje srdcovka!”

Dominika Blchová

„Pokud se rádi bojíte, mezi dokonalé filmy, které považuji za klasiku pro podzim, zimu a pochmurné dny, patří určitě Hocus Pocus, který jsem milovala jako dítě. Už tehdy jsem měla ráda horory a ráda jsem se bála. Nesmí chybět ani Šestý smysl, Dětská hra a Chucky, strašidelná panenka, Halloween, Texaský masakr motorovou pilou, Jeepers Creepers a The Blair Witch Project.”

Káťa Matoušková

„Seznam seriálů, bez kterých si neumím představit podzim, by vydal na celou knihu. Proto se zaměřím pouze na ty, které bych doporučila každému. A jakým jiným seriálem začít, než Gilmorkami? Gilmorova děvčata jsou totiž klasikou, kterou znám nazpaměť a miluji. Dalším božským podzimním seriálem je rozhodně Virgin River. Kromě nádherné přírody totiž divákům nabízí také spletité příběhy hlavních i vedlejších postav, s kterými se diváci snadno ztotožní. Pokud, stejně jako já, milujete seriály ze střední, určitě si znovu pusťte Pretty Little Liars, Vampire Diaries a Gossip Girl. Posledním mým tipem, o který se zkrátka musím podělit, je seriál Only Murders in the Buildng. Každý milovník true crime podcastů si ho totiž zamiluje stejně jako já.”

Kateřina Spacek

„Podzim mám spojený s Halloweenem, protože ten pravidelně slavím už přes patnáct let. A co k takovému Halloweenu patří? Hororové filmy! Jsem ale typ, co si potrpí spíše na starší snímky, takže u mě vede Evil Dead nebo Rosemary’s Baby. Nesmím opomenout ani film Vrána, která je pro mě srdeční záležitostí, i když to tak úplně horor není. Každý podzim také kouknu na seriál Castle Rock nebo Salem, který je pro mě snad tím nejlepším historickým seriálem, kde vystupují čarodějnice. Krom toho se ale také ráda podívám na kvalitní drama jako je například Devil All The Time, který je novějším snímkem, přesto ve mně něco zanechal, Elektrické děti anebo snímky s Rorym Culkinem vůbec.”

Klára Turková

„Na podzim každoročně s oblibou sleduji všechny filmy o kouzelných Bradavicích. Většinou Harryho Pottera v tomto období dávají v televizi, a to se na každý díl celý týden těším. Když to nestihnu, tak si tyto filmy přehraji na počítači. Perfektně se k podzimu hodí. Také se ráda podívám na Ukradené Vánoce neboli Předvánoční noční můru. Tento animovaný muzikál, v němž se král halloweenských strašidel Jack Skellington dostane do Vánočního města, mě uchvátil. To je moje příprava na svátky klidu a míru, protože se dívám na různé pohádky. Ovšem mou oblíbenou je Vánoční koleda. Ještě mám ráda Mrtvou nevěstu a Alenku v říši divů od Tima Burtona.”

A jak jste na tom s filmy a seriály vy? Máte raději hororovější tématiku, či preferujete romantické snímky ve stylu Listopadová romance nebo Dům u jezera?

Napsat komentář