Neděle 14 duben, 2024
Káťa & Káťa: 8 tipů na zajímavé letní aktivity
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Káťa & Káťa: 8 tipů na zajímavé letní aktivity

Léto je v plném proudu a vy si lámete hlavu nad tím, jakými aktivitami ho vyplnit? Naše redaktorky Káťa a Káťa pro vás mají pár tipů…

Káta & Káťa anebo kdo jsou autorky

Kdo jsou Káťa & Káťa? Tyto dvě redaktorky jsou jako noc a den. Jedna je pyšná kočičí máma, která pomáhá, kde může. Zatímco druhá se neustále přemisťuje z místa na místo a chce navštívit co nejvíce míst. Spojuje je ovšem feministické smýšlení a záliba v psaní. Jaké tipy si pro vás tentokrát připravily?

Skateboarding

Skateboarding je pro mě taková „znovuzrozená“ aktivita, jelikož jsem na boardu stála naposledy někdy ve svých dvanácti. A učit se na něm je pro mě jako kdybych se učila znovu chodit. Nicméně poměrně rychle zase přicházím na to, jak jezdit. I když by mohl mít někdo skateboarding spíše za mužskou záležitost, nevidím důvod, proč by se tomuhle sportu nemohly věnovat ani ženy. A vzhledem k tomu, že se vlastně celou dobu musíte nějakým způsobem soustředit, najednou zapomenete na všechny strasti světa a parádně si vyčistíte hlavu!

Paddleboarding

Jak jste na tom s rovnováhou? Troufáte si pokořit zákeřný a nevyzpytatelný paddleboard? V létě k tomu máte dokonalou příležitost. Jakmile se pro vás jízda na skateboardu stane hračkou, přesuňte se na vodu. Paddleboard se v posledních letech totiž stal letním koníčkem číslo jedna a ten, kdo ho nevyzkoušel, jako by ani nebyl. Pokud vám jízda na něm nepůjde, nevěště hlavu, jednoduše se na něj obkročmo posaďte, popadněte pádlo a vydejte se na plavbu vsedě.

Pěší turistika

Pěší turistika je pro mě vlastně celoroční záležitostí. A svým způsobem to ke mně patří. Snad za to i může prostředí, ve kterém jsem vyrůstala. Malebná vesnička uprostřed polí a město… nejbližší město, aby člověk pohledal. A tak nejlepší způsob, jak zabít čas, je průzkum okolí. A vlastně nejen okolí, ale i dalších zákoutí České republiky.  

Vyrazte na festival

V létě se koná řada festivalů. Pokud milujete hudbu, je to skvělá příležitost potkat svého oblíbeného interpreta a zatančit si na svou oblíbenou hudbu pod širou oblohou. V České republice se koná letních hudebních festivalů celá řada. Například Benátská noc, Mácháč, Colors of Ostrava a řada dalších.

Ale hudební festivaly nejsou to jediné, na co můžete vyrazit. Existují totiž také festivaly filmové, gastronomické a další. Využijte toho, že v létě panují příjemné venkovní teploty a naplánujte si návštěvu několika festivalů.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Letní kino

Zatím jsem mluvila spíše o sportovních aktivitách, ráda bych ale také zmínila nějakou tu „chill aktivitu“. A napadlo mě letní kino. Koneckonců znáte lepší způsob (kromě letního fesťáků), jak strávit letní večer? A pokud jste zadaní nebo randíte, pak je letní kino skvělým tipem na letní rande!

Wakeboarding

Jak se ukazuje, našemu žebříčků nejlepších letních aktivit jasně vévodí prkna. Není ale prkno jako prkno. Toužíte-li zažít skutečný adrenalin a nevadí vám, že se několikrát proti své vůli vykoupete a budete neuvěřitelně vyčerpaní, vyzkoušejte si wakeboarding. Jedná se o kombinaci vodního lyžování a surfingu. Začátky jsou sice opravdu fyzicky náročné, ale jakmile si techniku osvojíte, užijete si spoustu srandy.

Piknik s přáteli

Dalším tipem na letní aktivitu je jak jinak než piknik s přáteli. Ne každý den se nám chce někde trajdat, ne každý den je sportovní den a na odpočinek a přátele by si měl člověk najít čas vždycky! Proč tedy nepopadnout deku, spoustu dobrého jídla a nevyrazit s přáteli někam ven? Ať už je to park, louka, nebo voda, piknik s přáteli je fajn aktivita! A pokud si přibalíte do svého piknikového koše i nějakou deskovou hru, tak piknik může být ještě navíc zábavnou aktivitou, na kterou budete v zimních měsících zcela jistě rádi vzpomínat.

Bingewatching

Kromě odpočinku s přáteli u pikniku jistě rádi oceníte i nějaký čas sami pro sebe. Deštivé dny se proto nebojte strávit se svým oblíbeným seriálem anebo se třeba podívejte na nějaký zbrusu nový. Ideálně na Netflixu, protože ten je dokonalým společníkem pro bingewatching.

Užijte si léto naplno a nebraňte se novým zážitkům. A kdyby vám náhodou došly nápady, inspirujte se znovu některým z tipů od Káti a Káti!

Napsat komentář