Pátek 1 březen, 2024
Od Sám doma po Popelku: 10 nejlepších vánočních klasik, na které byste se i letos měli podívat
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FUN

Od Sám doma po Popelku: 10 nejlepších vánočních klasik, na které byste se i letos měli podívat

Prázdniny jsou kouzelným ročním obdobím plným radosti, tepla a lásky. Jednou z nejoblíbenějších tradic tohoto období je setkávání s blízkými. A jak se lépe naladit na sváteční atmosféru než sledováním klasických vánočních filmů? Uvelebte se s horkým kakaem a připravte se na výlet po nejlepších vánočních filmech, které byste si letos rozhodně neměli nechat ujít…

Život je krásný (1946)

Příběh George Baileyho – muže, který na Štědrý den uvažuje o ukončení svého života. Jeho anděl strážný mu však ukáže, jaký by byl život bez jeho existence, a naučí ho skutečné hodnotě jeho vlastního života. Dojemný příběh o naději, lásce a vlivu, který může mít jeden člověk, nám připomíná důležitost našeho života a radost, kterou můžeme přinést druhým.

Vánoční koleda (1951)

Příběh natočen podle románu Charlese Dickense se dočkal různých filmových zpracování, ale film z roku 1951 je považován za klasiku. Vypráví příběh Ebenezera Scrooge – zahořklého a chamtivého muže, kterého na Štědrý den navštíví tři duchové. Díky setkáním s duchy se Scrooge naučí, jak důležité jsou soucit, empatie a radost z dávání. Díky svému silnému poselství a nezapomenutelným postavám Vánoční koleda dodnes rezonuje u diváků všech věkových kategorií.

Sám doma (1990)

Film, který se dokázal stát základem svátků mnoha rodin. Příběh osmiletého Kevina, jehož rodina odjela na Vánoce na dovolenou bez něj. Během ní musí vynalézavý Kevin čelit dvěma zlomyslným zlodějům a ubránit před nimi svůj domov. Film Sám doma svým humorem a šťastným koncem vystihuje ducha dobrodružství, rodinných pout a radosti.

Polární expres (2004)

Film Polární expres oživuje kouzlo svátků a sleduje malého chlapce, který se na Štědrý den vydává na kouzelnou cestu vlakem na severní pól. Díky úžasné animaci a okouzlujícímu příběhu o síle víry zachycuje Polární expres zázrak a vzrušení Vánoc.

Láska nebeská (2003)

Film Láska nebeská se odehrává v rušném Londýně a spojuje několik milostných příběhů, které se odvíjí během vánočního období. Toto romantické komediální drama s hvězdným hereckým obsazením včetně Hugha Granta, Emmy Thompson a Keiry Knightley zachycuje vřelost, radost a složitost lásky, která nezná svátky, a to ani během svátečního období.

Prázdniny (2006)

Hledáte romantickou komedii s vánočním nádechem? Pak jsou Prázdniny ideální volbou. Film s Cameron Diaz a Kate Winslet v hlavních rolích vypráví příběh dvou žen, které si o svátcích nevědomky vymění domy a najdou lásku na nečekaných místech. Díky malebnému prostředí a krásným momentům vás tento film jistě zahřeje u srdce.

Ukradené Vánoce (1993)

Tento film je pro vás, pokud máte náladu na něco temnějšího. Mistrovské dílo Tima Burtona, tento animovaný muzikál, kombinuje prvky Halloweenu a Vánoc. Ve filmu sledujeme Jacka, krále dýní, který se snaží přinést vánoční radost do svého strašidelného města. Díky výtvarné stránce, chytlavým písničkám a upřímnému poselství je tento film příjemnou alternativou ke klasickým pohádkám.

Sváteční rande (2020)

Sváteční rande je romantická komedie s Emmou Roberts a Lukem Braceym v hlavních rolích. Sloane a Jackson nesnášejí svátky, ale když se setkají na katastrofálním vánočním večírku, rozhodnou se jít na další večírek – společně. Po chvíli však začnou na povrch vyplouvat city…

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Naše Popelka je opravdovou klasikou mezi vánočními filmy a u diváků je tak oblíbená, že se během vánočních svátků několikrát objeví i v televizi.

Bridget Jonesová: Čokoláda k snídani (2001)

Kdo je ten pravý? Pan Darcy, nebo Daniel Cleaver? Uprostřed vánočního Londýna se Bridget Jonesová vydává na emocionální horskou dráhu mezi dvěma zapřisáhlými nepřáteli – včetně ošklivého vánočního svetru nebo leopardích tang, a to vše v zasněženém vánočním chaosu.

Na který film se o letošních svátcích těšíte?

Napsat komentář