Neděle 14 duben, 2024
Virtuální cestování po Japonsku: 3 tipy na knihy, které vám odhalí tamní způsob života
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN TRAVEL

Virtuální cestování po Japonsku: 3 tipy na knihy, které vám odhalí tamní způsob života

Milujete cestování, a zároveň čtení? Poznávat cizí kultury můžete i z pohodlí svého domova. Stačí se usadit na své oblíbené čtecí místo, vzít do ruky některou z následujících knih a ponořit se do děje. Které tituly vás vezmou na cestu za japonským způsobem života?

Než vystydne káva – Tošikazu Kawaguči

Netradiční japonská kavárna Funiculi Funicula nabízí svým návštěvníkům možnost vrátit se do minulosti. Cestování časem má ale jasně daná pravidla, která se musí dodržet. Váš pobyt v minulosti započne momentem, kdy vám je nalita káva, a končí ve chvíli, kdy káva vystydne. 

Autor knihy vás přenese do světa, kde je možné téměř vše. V příbězích několika lidí, kteří se rozhodnou vypravit do minulosti, poznáte zaměstnance kavárny a blíže pochopíte japonskou mentalitu a tradice. Pokud vás kniha vtáhne do děje, můžete plynule navázat čtením knížky Než pravda vyjde najevo. I v té se totiž podíváte do oné starobylé japonské kavárny Funiculi Funicula, ve které se dějí zázraky. Tentokrát se ale do minulosti vypraví čtyři muži.

Čajovna v Tokiu – Julie Caplin

Milujete romantické útěky? To je název knižní série oblíbené současné autorky. Předtím, než se naplno ponoříte do čtení, vám doporučujeme připravit si šálek kávy, horké čokolády nebo čaje. Popřípadě sáhnout i po nějakém dortu. 

Následně se již posaďte na své oblíbené čtecí místo a nechte se pohltit příběhem vášnivé fotografky Fiony, která se vydává na dvoutýdenní cestu do Japonska. Společně s Fionou se zúčastníte tradičního čajového obřadu, projdete se Tokiem křížem krážem a nebude chybět ani procházka pod sakurami.

Gejša – Arthur Golden

Toužíte si přečíst fiktivní historický román o tom, jaké to je stát se gejšou? To pak sáhněte po knize Gejša. Její autor vás zavede do kjótské čtvrti gejš, kde se začne odehrávat příběh legendární gejši Sajuri.

Než se Sajuri stane úspěšnou gejšou, podstoupí náročnou a strastiplnou cestu. Po dětství stráveném v chudobě se octne ve světě gejš, kde na ni kromě učení jejich umění čeká také nelítostný souboj s další gejšou, která ji nemůže vystát. Co je ovšem horší, Sajuri je ochotná kvůli lásce riskovat vše. Ve světe gejš totiž není pro opravdový cit místo. Nechte se pohltit příběhem a rozšiřte si své znalosti toho, co obnáší být gejšou.

Zatoulejte se do pozoruhodné japonské přírody, nechte na sebe dýchnout hektické tempo japonských měst a pochopte japonskou mentalitu. S pomocí knížek můžete navštívit libovolná reálná i zcela smyšlená místa. Pokud jste vždy toužili po návštěvě Japonska, ale zatím jste k ní neměli příležitost, vypravte se do něj alespoň virtuálně. Která z knih z našeho seznamu vás oslovila nejvíc?

Napsat komentář