Neděle 14.07.2024
Jak oslavit Den matek? Zkuste naše tipy na výlety!
Fotografie Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Jak oslavit Den matek? Zkuste naše tipy na výlety!

Den matek letos vychází na 8. května, což je shodou okolností také státní svátek. To by ale nijak nemělo narušit vaše plány. Podnikněte něco se svojí mámou a udělejte jí tím radost. Láhev vína a pugét květin nebo bonboniéru jí můžete koupit kdykoliv, ale co takhle vzít ji na výlet a dát jí tak něco cennějšího? Darujte jí zážitek. Přinášíme vám tipy na společné aktivity, které můžete v neděli podniknout…

Je vaše mamka milovnice hradů a zámků?

Miluje vaše mamka procházky po zámeckých zahradách a nenechá si ujít žádnou prohlídku hradu či zámku? Podívejte se na otevírací dobu hradů a zámků v okolí jejího bydliště a vyrazte se společně ponořit do historie a rozšířit tak své znalosti dějin. Pro inspiraci uvádíme několik kouzelných hradů a zámků v Česku a na Slovensku:

  • Zámek Hluboká
  • Zámek Konopiště
  • Hrad Pernštejn
  • Hrad Křivoklát
  • Budatínský zámek
  • Haličský zámek
  • Oravský hrad

Podnikněte společnou túru

Pocházíte ze sportovně založené rodiny? To je pak pro vás tím pravým túra. Nazujte si pevnou obuv a vyrazte se svojí mamkou na pořádnou vysokohorskou túru. Do jakých hor zamířit? Záleží samozřejmě na zdatnosti oslavenkyně. Přejít můžete například Krkonoše či můžete zavítat do Tater. Za menšími okruhy vyrazte do Prachovských skal či do oblasti Chočských vrchů.

Nechte se společně rozmazlovat

Je vaším společným koníčkem vysedávání po kavárnách? Dopřejte si to, co milujete, zajděte si společně posedět do nějaké kavárny či cukrárny a nechte rozmazlovat své chuťové pohárky. Před posezením u kávy a dortu můžete zavítat také na wellness odpoledne a užít si pořádný a zasloužený relax. Pokud si chcete na oslavy Dne matek vyhradit celý víkend, můžete společně s mámou vyrazit rovnou na wellness pobyt. Ideálními destinacemi pro víkendové rozmazlování jsou Morava, Jižní Čechy a Vysoké Tatry.

Ať už Den matek oslavíte se svou mamkou jakkoliv, dbejte na to, aby si svůj sváteční den užila na maximum. Máte nějaké společné zážitky z tohoto dne, o které se chcete podělit?

Napsat komentář