Neděle 14 duben, 2024
3+1 tipů, kam letos vyrazit na svatomartinské víno
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO

3+1 tipů, kam letos vyrazit na svatomartinské víno

Druhý listopadový týden, a především 11. listopad netrpělivě vyhlíží všichni milovníci vína. Již tento pátek vinaři otevřou lahve hrající svěžími ovocnými tóny. Ještě nevíte, kam se pro sklenku nejnovějšího ročníku svatomartinského vína vydat? Připravili jsme si pro vás několik tipů…

Náměstí Svobody v Brně

Brněnský svatomartinský košt je populární, o tom svědčí fakt, že se letos pořadatelé pyšní již 17. ročníkem této události. Jako každý rok budete mít možnost ochutnat desítky vzorků od několika vinařů přímo na Náměstí Svobody, kde svatý Martin přesně v 11:00 hodin otevře první láhev vína.

Kromě degustace nebude chybět ani občerstvení a celou akci podtrhne cimbálová muzika. V rámci vstupného, které bude stát 60 Kč, dostanete skleničku, katalog a dobíjecí čip. Cena jednoho vzorku vína bude činit 10 Kč. Nenechte si ujít jednu z největších svatomartinských akcí.

Svatomartinský Mikulov

Kam jinam vyrazit na degustaci svatomartinského vína, než přímo ke zdroji, tedy na jižní Moravu, do Mikulova? Jelikož se jedná o vyhlášenou vinařskou oblast, budete mít možnost koštovat vzorky vín celý víkend, tedy od pátku 11. listopadu, kdy se bude tematicky v 11:11 hodin otevírat první láhev, až do neděle 13. listopadu do 18:00 hodin.

Událost proběhne v prostorách kongresového sálu mikulovského zámku a na náměstí, kde bude navíc přichystaný jarmark a doprovodný program společně s cimbálovou muzikou Píšťalenka a Kasanice. Pokud dostanete v průběhu ochutnávání vzorků vín hlad, můžete vyzkoušet pečenou svatomartinskou husu v některé z restaurací, které náměstí lemují.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Komorní košt v Bohdíkově

Pokud si příliš nepotrpíte na velké akce, ale chcete ochutnat první vzorky svatomartinského vína ve společnosti zkušených vinařů a odborníků, udělejte si výlet do Bohdíkova u Šumperka. Konkrétně v klubovně kulturního domu Bohdíkov se bude konat 11. listopadu od 18:00 hodin komorní košt svatomartinských a mladých vín.

V ceně vstupenky, která je 300 Kč, dostanete k degustování vzorky vína z různých vinařství i drobné občerstvení. Degustace bude řízená, a tak si kromě zážitku a spokojených chuťových pohárků díky lahodnému svěžímu vínu také odnesete množství informací.

Lidické náměstí v Ústí nad Labem

Nejen na Moravě probíhají akce spojené s oslavami a ochutnávkou svatomartinského vína. Česká a moravská vína můžete ochutnávat tento pátek od 10:00 hodin i na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem.

Vstup na ústeckou Oslavu svatomartinského vína je zdarma. Zážitek z degustování vína a atmosféru umocní cimbálová muzika Slovácko. Kromě vzorků raných odrůd vína se můžete těšit také na ochutnávku regionálních pokrmů.

Už víte, jakou svatomartinskou akci si nenecháte ujít?

Napsat komentář