Neděle 14.07.2024
Kam během června vyrazit za dobrým jídlem a pitím? Máme pro vás 4 tipy
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO

Kam během června vyrazit za dobrým jídlem a pitím? Máme pro vás 4 tipy

Blížící se letní dny jsou jako stvořené pro společný čas s blízkými nad lahodným jídlem a se sklenkou dobrého pití v ruce. Food festivaly či degustace jsou ideální příležitostí pro naplánování setkání a vyzkoušení nových pokrmů. Pokud zrovna nedodržujete jarní detox, nenechte si ujít tyto červnové akce, ze kterých budete odcházet najezení a v dobré náladě…

Italský týden v Manifesto Anděl

Pro neapolskou pizzu a víno z vinic v oblasti Piemont nemusíte letět do Itálie, stačí se zastavit v pražském Manifestu na Andělu. Zde můžete během druhého červnového týdne nasávat italskou atmosféru. Chcete ochutnat speciality a degustovat víno za poslechu živé hudby? Navštivte toto stylové místo zaměřené na gastronomii a kulturu ve dnech od 6. do 11. června.

Degustace Prosseca a sabrage v Luhačovicích

Akce plná šumivého vína a skvělého jídla zní jako snové oficiální zahájení sezóny horkých letních večerů. Třetí červnový pátek můžete tento sen uskutečnit. V luhačovické kavárně Marco Polo budete mít možnost ochutnat celkem 6 různých vzorků prosseca a vyzkoušet tradiční španělské tapas. Navíc můžete zhlédnout neobvyklou techniku otevírání lahví s názvem sabrage. Viděli jste již někdy sekání hrdla šampaňského pomocí šavle? Nenechejte se o tuto jedinečnou možnost připravit, zarezervujte si místo a zapište si do kalendáře datum 16. června.

Piknik festival v Uherském Hradišti

Již potřetí se Smetanovými sady v Uherském Hradišti bude linout vůně nejrůznějších pokrmů ze světových kuchyní. Můžete se těšit například na indickou, egyptskou, španělskou, rakouskou, ale i moravskou kuchyni. Pro odvážlivce zde bude také stánek s křupavými červy. Na své si však přijdou i milovníci sladkého, kávy či prosseca. Festival bude rozdělen do několika zón zaměřených na zábavu, piknik nebo design. Kromě plných žaludků si tedy z uherskohradišťské akce odnesete zážitky, a třeba i něco pěkného do šatníku. Přijďte si užít Piknik festival na čerstvém vzduchu 17. a 18. června.

Zmrzlinový festival v Praze

Koncem června se můžete osvěžit na pražském zmrzlinovém festivalu. K ochutnání zde budou nejrůznější druhy, tradiční i netradiční příchutě zmrzlin. Ať už máte rádi italské gelato, točenou zmrzlinu, jogurtový krém, ice roll, či sorbety, přijdete si na své. Ochuzeni nebudou ani milovníci nanuků nebo vegani. Pokud chcete zažít atmosféru největšího zmrzlinového festivalu ve střední Evropě, vydejte se během víkendu 24. a 25. června směr areál Výstaviště v Holešovicích.

Napsat komentář