Pondělí 22 duben, 2024
Ochutnejte Řecko v Praze (a okolí): 5 nejlepších řeckých taveren
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
GASTRO

Ochutnejte Řecko v Praze (a okolí): 5 nejlepších řeckých taveren

Typické řecké pokrmy, které musíte ochutnat, už znáte, ale nepodaří se vám je vyzkoušet na letošní dovolené v Řecku? Nevadí, Řecko si můžete vychutnat například i v Praze. Víme o pěti řeckých tavernách, které stojí za to navštívit. Majitelé jsou Řekové, takže pohodová atmosféra a kvalitní potraviny jsou zaručené. Vydáte se do nich s námi?

Agora 

Taverna Agora v minulém roce získala zlatou medaili za „autentickou chuť Řecka za hranicemi“. V řečtině slovo agora znamená místo shromáždění. A přesně k tomu tato restaurace a tržiště se středozemními potravinami vybízejí. Mají velký výběr grilovaného masa a ryb. Kromě skvělého jídla si zde můžete užít pravidelné řecké večery, na které rádi zajdou i Řekové žijící v Praze. Agoru najdete v Burzovním paláci za obchodním domem Kotva.

Olympos

Rodinná taverna Olympos funguje již od roku 1997 a zosobňuje řeckou kuchyni i kulturu. Skvělé pokrmy si můžete vychutnat po celý rok v krásné zahradě. Tato taverna vás naladí na řeckou bezstarostnost – zapomenete zde na své každodenní problémy. Můžete vyzkoušet třeba zapečené lilky plněné mletým masem. Olympos se nachází na pražském Žižkově.

Souvlaki bar

Poměrně nedávno otevřený Souvlaki bar najdete u Masarykova nádraží v Praze. Jak již název napovídá, můžete si zde pochutnat na grilovaných souvlaki, gyrosu, ale také spoustě dalších tradičních řeckých pokrmech. Šéfkuchař doporučuje například krevety flambované na ouzu s rajčatovou omáčkou a fetou.

Fresh Greek

Do této malé taverny můžete zavítat v Praze kousek od Vítězného náměstí. Zejména v létě si užijete sezení na ulici s krásným osvětlením. Nabídka potěší i vegetariány, kteří si mohou objednat souvlaki nebo gyros z řeckého sýra haloumi.

Thessaloniki

Tavernu Thessaloniki můžete navštívit v Davli u Prahy. Pokud vám zde bude chutnat, jejich dobroty si můžete objednat také na e-shopu Delikatesy. Kromě známých řeckých pokrmů můžete ochutnat také tradiční grilované jehněčí nebo pochoutky z ryb a mořských plodů.

Kterou z těchto taveren jste již navštívili? Nebo se snad chystáte užít si v Praze pravou řeckou atmosféru a vydáte se na tradiční řecký večer?

Napsat komentář