Středa 22.05.2024
Jak vyzrát na podzimní splín? 3 tipy na aktivity, které vám okamžitě zlepší náladu
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Jak vyzrát na podzimní splín? 3 tipy na aktivity, které vám okamžitě zlepší náladu

Tmavá rána, brzké večery, nízké venkovní teploty a deštivé dny – to vše může být důvodem, proč máte špatnou náladu. Nedejte podzimním chmurám šanci a braňte se! Jak?

Pusťte si svou oblíbenou hudbu

Věděli jste o tom, že hudba může mít až terapeutické účinky? Muzikoterapie využívá hudbu ke zmírnění úzkostí, strachu i bolesti. Podle studií má hudba vliv také na srdeční tep, krevní tlak a dýchání.

Jak využít hudbu ve svůj prospěch? Sestavte si svůj happy playlist a kdykoliv se o vás bude pokoušet splín, pusťte si ho do uší. Pokud dostanete po chvíli chuť tančit, nebraňte se tomu.

Ten správný playlist vám může zpříjemnit i nudné domácí práce, cestu do školy či do práce, a vlastně i jakoukoliv jinou činnost.

Vyrazte do fitka nebo kolem bloku

Pohyb léčí, zlepšuje náladu a chrání vás před nemocemi. Někdy ale není snadné najít si takovou fyzickou aktivitu, kterou budete vykonávat s láskou. Někdo miluje trávení volného času ve fitness centru, jiní dávají přednost procházkám, ale najdou se i lidé, kteří si rádi zacvičí třeba jógu či pilates v pohodlí domova.

Jestliže jste svůj oblíbený typ pohybu ještě nenašli, nezoufejte. Zkoušejte a zúčastněte se hodin tance, jógy, pusťte si videa s fitness instruktory na YouTube, jděte se projít kolem bloku a přemýšlejte nad tím, která aktivita vám přináší nejvíce radosti, a u té zůstaňte.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Jděte se vyspat

Cítíte se naprosto vyčerpaně, bez energie a toužíte po horké vaně a spánku? Pokud vás nečekají žádné pracovní či studijní úkony, nebraňte se touze po odpočinku, naložte se do koupele s esenciálními oleji a pěnou a poté si jděte lehnout.

Dostatek spánku má pozitivní dopad na vaši náladu i zdraví. Hlídejte si, že každou noc si dopřejete minimálně sedmihodinový ničím nerušený spánek. Uvidíte, že budete šťastnější, spokojenější a méně vystresovaní.

Nedejte šanci podzimním splínům a podnikejte veškeré preventivní kroky. Pusťte si do sluchátek svůj happy playlist, najděte si svou oblíbenou fyzickou aktivitu a dopřávejte si dostatek spánku.

Napsat komentář